Predazzo: Pożegnanie Waltera Hofera, powitanie Sandro Pertile

walter hofer

Podczas ostatniego weekendu Pucharu Świata w Val di Fiemme doszło do zmiany lidera klasyfikacji generalnej PŚ. Organizatorzy zawodów wydali uroczystą kolację na cześć Waltera Hofera, który po zakończeniu sezonu 2019/2020 odchodzi na emeryturę.  

Weekend Pucharu Świata w Val di Fiemme był doskonałą okazją do podziękowania odchodzącemu na emeryturę Walterowi Hoferowi za jego wielki wkład w rozwój skoków narciarskich we Włoszech na przestrzeni ostatnich dekad. Następcą Austriaka na stanowisku dyrektora PŚ zostanie, pochodzący z Predazzo, Sandro Pertile, który w przeszłości uprawiał skoki narciarskie i kombinację norweską. 

Wieczór poświęcony dyrektorowi PŚ zorganizowano w Maso Miola w Predazzo. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta, dziennikarze, sędziowie konkursów oraz inni pracownicy zaangażowani w przygotowanie zawodów we Włoszech.

Zobacz także: Z czego słynie włoskie Predazzo?

W kolacji uczestniczył Walter Kaswalder, przedstawiciel władz prowincji Trydent, który powiedział, że jest bardzo dumny z wielkiego wkładu Predazzo w promocję całego regionu.

– Puchar Świata w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej jest bardzo popularny i stanowi doskonałą wizytówkę Trydentu. Jako przedstawiciel prowincji doceniam zarówno kompetencje organizatorów, jak i wysiłek wolontariuszy – zaznaczył Kaswalder.

Zadowolony z organizacji zawodów był również obecny na kolacji burmistrz Predazzo, Maria Bosin.

W obu konkursach rozegranych na normalnym obiekcie kompleksu Trampolino Dal Ben podium prezentowało się tak samo. Najlepszy okazał się Karl Geiger, tuż za nim uplasował się Stefan Kraft, a podium uzupełnił Dawid Kubacki. Geiger został nowym liderem klasyfikacji generalnej PŚ.