Problemy organizacyjne skoczków w trakcie Turnieju Czterech Skoczni

alexander stoeckl

Norweski portal VG podał, że skoczkowie z kilku krajów musieli spędzić noc w korytarzu hotelowym w Garmisch-Partenkirchen. Organizator nie zadbał o miejsca noclegowe dla niektórych reprezentacji, w tym kadry norweskiej. Informacje potwierdził m.in. Alexander Stoeckl. Zareagował nawet Walter Hofer, który zagroził przerwaniem Turnieju Czterech Skoczni. 

Pojawiły się informacje, że wśród reprezentacji, które musiały czekać po kilka godzin na pokoje byli Norwegowie, Polacy i Szwajcarzy. Dodatkowo, mniejsze reprezentacje zauważyły, że mają gorsze warunki noclegowe od znanych i większych drużyn. Dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer zagroził odwołaniem dzisiejszych treningów i kwalifikacji, jeśli warunki nie zostaną wyrównane. Organizator zdołał uporać się z problemem do godziny 10.

Na temat skandalicznej sytuacji w Garmisch-Partenkirchen wypowiedział się Alexander Stoeckl. Trener norweskich skoczków poinformował, że nie może dochodzić do sytuacji, w której przedskoczkowie nie są traktowani jak skoczkowie. W tej wypowiedzi Stoeckl odniósł się do sytuacji Ole Henninga Holta – 52-letniego weterana wśród skoczków próbnych, który potwierdził, że noc musiał spędzić na hotelowym korytarzu.

Do kuriozalnej sytuacji doszło z liderem TCS. Ryoyu Kobayashi na konferencji prasowej powiedział, że było blisko, a TCS by się dla niego zakończył. Organizatorzy, którzy powinni zapewniać transport skoczkom zapomnieli o Kobayashim i nie odebrali go ze wskazanej lokalizacji.

źródło: vg.no