“Po prostu przyjemnie się latało” – Dawid Kubacki po LGP w Zakopanem

Dawid Kubacki

Dawid Kubacki zajął 2. miejsce podczas niedzielnego konkursu. Jednocześnie, otrzymał główną nagrodę XI edycji Pucharu Solidarności, który rozgrywany był podczas weekendu w Zakopanem. Do cyklu zliczane były punkty z 5 serii – kwalifikacji, zawodów drużynowych oraz indywidualnych.

Jak Dawid Kubacki wspominał będzie letni weekend w Zakopanem? – Wrażenia z tego weekendu są jak najbardziej pozytywne. To co pokazywałem na skoczni, praktycznie od samego początku, dawało mi dużą satysfakcję. Te skoki były na dobrym poziomie. Po prostu przyjemnie mi się tutaj latało. To był bardzo miły akcent, przed tym, jak wyjdziemy stąd, odpoczniemy i zregenerujemy się. Po takich konkursach jakie tutaj mieliśmy, na pewno z większą werwą wrócimy do pracy po wakacjach. 

Wyróżnił również element, nad którym szczególnie pracuje w sezonie letnim. – Jeżeli chodzi o mnie, to każdy element jest ważny, nad każdym trzeba pracować. Do tej pory wykonałem sporo pracy nad samym odbiciem. Wydaje mi się, że efekty tego już widać na skoczni. Nie ma czegoś takiego, że pracuje się nad jednym elementem, bo skok składa się ze wszystkich po kolei. Nie da się jednego czy dwóch odpuścić. 

Podobnie jak reszta kadry A, Dawid Kubacki uda się teraz na zasłużony odpoczynek. Do Hakuby polecą podopieczni Macieja Maciusiaka z kadry B.

fot. Dawid Kubacki || Emil Bogumił, www.skijumper.pl