Przeciętny występ Polek w Hinzenbach. “Wysadźmy ten pagórek”

Kinga Rajda punktowała w sobotnich zawodach Pucharu Świata w austriackim Hinzenbach. Gorzej zaprezentowała się w niedzielę, kiedy zakończyła zmagania poza TOP30. Pozostałe Polki nie zdobyły punktów.

W sobotę Kinga Rajda zakończyła zmagania na 26. lokacie. Pozostałe Polki – Joanna Szwab, Nicole Konderla i Anna Twardosz – odpadły w kwalifikacjach. W konkursie triumfowała Austriaczka Chiara Hoelzl. Podium uzupełniła Maren Lundby oraz Eva Pinkelnig.

W niedzielę, po raz czwarty z rzędu, triumfowała Chiara Hoelzl. Kolejne miejsce zajęła jej rodaczka – Eva Pinkelnig. Na trzecim stopniu podium stanęła Włoszka Lara Malsiner. Jest to pierwsze miejsce “na pudle” w jej karierze. Czołową szóstkę uzupełniły Sara Takanashi, Maren Lundby oraz Jacqueline Seifriedsberger.

Tym razem Kinga Rajda zakończyła zmagania poza czołową “30”. Uplasowała się na 35. miejscu. Pozostałe Polki – Joanna Szwab, Nicole Konderla i Anna Twardosz – ponownie odpadły w kwalifikacjach. 

Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet odbędą się 22 i 23 lutego. Areną zmagań będzie słoweńskie Ljubno. 15 i 16 lutego odbędzie się rywalizacja w ramach trzecioligowego FIS Cupu. Będą to ostatnie zawody cyklu w sezonie.