Puchar Świata w Wiśle już za 43 dni! Ruszyła produkcja śniegu

skocznia, Wisła, Puchar Świata

Rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podobnie jak w zeszłym roku, pierwszy weekend konkursowy zostanie zorganizowany w Wiśle. W tym tygodniu, na skoczni im. Adama Małysza, ruszyła produkcja śniegu. W sprzedaży pojawiły się też dodatkowe bilety. 

Już za miesiąc, wszyscy kibice skoków narciarskich będą się przygotowywać do jednego z najważniejszych weekendów tej zimy – Puchar Świata w Wiśle rozpocznie się już 17 listopada. W Polsce pojawią się najlepsi skoczkowie z całego świata. Nasz kraj po raz drugi zostanie gospodarzem inauguracyjnych zawodów.

W tym tygodniu ruszyła produkcja śniegu na skoczni im. Adama Małysza. Aby uniknąć problemów z zeszłego roku, śnieg będzie rozwożony po zeskoku co jakiś czas, nie będzie już magazynowany pod przykryciem.

W ubiegłym roku, przygotowania do pierwszego konkursu w sezonie 2017/18, trwały praktycznie do ostatniego dnia. Śnieg polewano wodą, a to spowodowało jego oblodzenie. Zawodnicy mieli przez to ogromne kłopoty podczas lądowania.

Dodatkowe bilety!

Organizatorzy informują również, że dostępne są dodatkowe bilety na pierwsze zawody Pucharu Świata. To wszystko za sprawą powiększenia trybun. Wejściówki można znaleźć na stronie KupBilet.pl od piątku, 5 października 2018 roku.

fot. Facebook, @skoczniawislamalinka