W przyszłym sezonie pierwsza edycja RAW Air kobiet!

RAW Air kobiet

Trzecia edycja turnieju RAW Air wprowadza ogromne zmiany. Po raz pierwszy do rywalizacji na norweskich skoczniach przystąpią panie!

O wprowadzeniu konkursów kobiet do programu turnieju RAW Air poinformowała w poniedziałkowe popołudnie norweska telewizja NRK. Informację potwierdziła także jedna z najlepszych skoczkiń na świecie – Maren Lundby. „Dzięki wydarzeniu o takiej randze będziemy miały szansę na zaprezentowanie się przed dużą publicznością. Uważam, że będzie to niesamowita okazja na promocję kobiecych skoków” – wspominała mistrzyni olimpijska z Pjongczang.

Organizatorzy RAW Air otrzymali dofinansowanie od rządu na przygotowanie turnieju. Budżet państwa na pomoc dla norweskiej federacji przeznaczył milion koron.

Konkursy kobiet odbędą się w te same dni co mężczyzn. Pierwsze zawody rozegrane zostaną 9 marca w Oslo. Następnie rywalizacja przeniesie się do Lillehammer (12 marca), a finałowy konkurs odbędzie się w Trondheim (14 marca). Z programu RAW Air wykreślony został konkurs lotów w Vikersund. Jedna z największych skoczni narciarskich na świecie nie otrzymała homologacji FIS. 

Poprzednią edycję RAW Air wygrał Kamil Stoch. Podium uzupełnili reprezentanci gospodarzy – Robert Johannson i Andreas Stjernen.