PŚ w Czajkowskim: Kramer najlepsza w ostatnim konkursie sezonu. Kriznar z Kryształową Kulą

Marita Kramer wygrała niedzielny konkurs PŚ w Czajkowskim. Czołową trójkę uzupełniły Silje Opseth oraz Nika Kriznar

Marita Kramer

Marita Kramer wygrała niedzielny konkurs PŚ w Czajkowskim. Czołową trójkę uzupełniły Silje Opseth oraz Nika Kriznar, która została zdobywczynią Kryształowej Kuli.

Drużynówka rozpoczęła niedzielną rywalizację

Finałowa niedziela ze skokami w Czajkowskim rozpoczęła się porannym konkursem drużynowym, w których triumfowały Austriaczki. Daniela Iraschko-Stolz (86,5 m), Sophie Sorshaug (89 m), Chiara Hoelzl (93 m) i Marita Kramer (98 m) zgromadziły łącznie 373,3 pkt. Czołową trójkę uzupełniły Słowenki i Niemki.

Kramer najlepsza w jednoseryjnym konkursie

Indywidualne zmagania rozpoczęły się o 8 rano. Już po pierwszej serii prowadziła Kramer, która skoczyła 146,5 metra, co dało jej 136,1 pkt. Drugą rundę opóźniono ze względu na warunki atmosferyczne, lecz ostatecznie udało się ją rozpocząć. Niestety, po skokach trzech zawodniczek warunki wciąż nie pozwalały na dokończenie rywalizacji, w rezultacie czego za oficjalne uznano wyniki pierwszej serii. W niej czołową trójkę uzupełniły Silje Opseh (134 m) oraz Nika Kriznar (131,5 m).

Tym samym triumfatorką całego cyklu zostaje Nika Kriznar, która w ostatnim konkursie odebrała prowadzenie Sarze Takanashi, która niedzielny konkurs zakończyła na 7. lokacie.