PŚ w Engelbergu: Podium Kamila Stocha, 4 Polaków w TOP 10!

Halvor Egner Granerud wygrał zawody w szwajcarskim Engelbergu. Drugie miejsce wywalczył Kamil Stoch. Punkty zdobyło 5 Polaków, w tym 4 uzyskało lokaty w pierwszej “10”.

Przez całe zawody skoczkom towarzyszył silny wiatr wiejący z tyłu skoczni. W pierwszej serii najlepiej w tych warunkach poradził sobie Halvor Egner Granerud, który uzyskał odległość 133,5 metra. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, który do lidera tracił zaledwie 0,5 punktu. Na półmetku rywalizacji w pierwszej “10” zameldowało się jeszcze 3 Polaków, Piotr Żyła był 6., Andrzej Stękała 7., a Dawid Kubacki 10. Do drugiej serii awansował jeszcze Aleksander Zniszczoł (16.). Ta sztuka nie udała się jedynie Klemensowi Murańce, który został sklasyfikowany na 34. miejscu.

W rudzie finałowej ostatecznie najlepszy się okazał Granerud, który do końca nie oddał prowadzenia. Kamil Stoch utrzymał drugie miejsce. Podium uzupełnił Anže Lanišek. Drugim najlepszym Polakiem w sobotnim konkursie został Piotr Żyła, który poprawił swój wynik z pierwszej serii i zawody zakończył na 5. lokacie. Miejsca w  TOP “10” wywalczyli także Andrzej Stękała (7.) i Dawid Kubacki (9.). Piąty z biało-czerwonych, Aleksander Zniszczoł ukończył zmagania na 25. pozycji.

Jutro drugi dzień zmagań na Gross-Titlis-Schanze. Start kwalifikacji o 14:30.