PŚ w Engelbergu: Podium Piotra Żyły!

piotr żyła

Triumfatorem drugiego indywidualnego konkursu w szwajcarskim Engelbergu został Halvor Egner Granerud. Miejsce na podium wywalczył także Piotr Żyła, który zajął 3. lokatę.

Różnice punktowe na półmetku rywalizacji były minimalne. Prowadzący Piotr Żyła, nad drugim Sato miał zaledwie 1,5 punktu przewagi. Trzeci Granerud do lidera tracił 2,9 punktu. Po pierwszej serii w czołowej “10” uplasował się również Kamil Stoch (5.) i Dawid Kubacki (8.). Prawo startu w finale wywalczyli także Andrzej Stękała i Klemens Murańska, którzy zajęli odpowiednio 13. i 16. lokatę. Tym razem bez punktów zmagania zakończył Aleksander Zniszczoł, którego skok wystarczył jedynie na 48. miejsce.

Piotr Żyła w skoku finałowym uzyskał 127,5 metra. Ten skok wystarczył na 3. miejsce. Polak musiał uznać wyższość Graneruda, który triumfował po raz 5. rzędu oraz drugiego Marcusa Eisenbichlera. Miejsca w TOP “10” wywalczyli także Kamil Stoch (7.) i Dawid Kubacki (8.). Kolejny z biało-czerwonych, Andrzej Stękała był 15., a Klemens Murańka 22.

Następny przystanek międzynarodowych zmagań to Oberstdorf , gdzie zostanie rozegrany pierwszy konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni, wcześniej polscy skoczkowie powalczą na Mistrzostwach Polski.