PŚ Klingenthal: Kraft najlepszy w kwalifikacjach

Stefan Kraft

Stefan Kraft okazał się najlepszy w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Austriak uzyskał 129,5 metra i zgromadził 123,7 pkt.

O 0,6 pkt gorzej spisał się Karl Geiger. Niemiec wylądował na 133. metrze, zaś 2,5 metra dalej poszybował Piotr Żyła, który z notą 122,2 pkt uplasował się na 3. pozycji.

Czołówkę uzupełnił Jewgenij Klimov z Rosji, a także Norweg – Robert Johansson.

W pierwszej dziesiątce nie zabrakło mistrzów świata z Seefeld. Na 7. lokacie zmagania ukończył Dawid Kubacki, który poszybował na 131 metr. 10. lokata przypadła Markusowi Eisenbichlerowi.

Do serii eliminacyjnej przystąpiło siedmiu polskich zawodników. Oprócz Żyły i Kubackiego, awans do niedzielnego konkursu wywalczył również Kamil Stoch (122,5 m; 19. miejsce), Maciej Kot (125,5 m; 31. miejsce), Jakub Wolny (118 m; 38. miejsce) oraz Klemens Murańka (112 m; 50. miejsce).

Po raz drugi w tym sezonie kwalifikacji nie przeszedł Stefan Hula. Medalista Igrzysk Olimpijskich z Pjongczang wylądował na 113. metrze i zajął 52. pozycję.