PŚ w Klingenthal: Żyła i Stoch w TOP10, Kobayashi triumfuje

ryoyu kobayashi

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w Klingenthal. Na podium stanął także Stefan Kraft oraz, po raz pierwszy w karierze, Marius Lindvik.

Ryoyu Kobayashi prowadził już po pierwszej serii. Skoki na 136,5 oraz 134 metry pozwoliły mu zgromadzić 277 punktów. Drugi w stawce Stefan Kraft stracił do lidera 3 punkty. Po raz pierwszy w karierze na podium stanął 21-letni Norweg Marius Lindvik. Stracił do lidera 7,5 punktu. Czołową szóstkę uzupełnili Philipp Aschenwald, Karl Geiger oraz autor najdłuższego skoku w konkursie (140 metrów) – Yukiya Sato.

W TOP10 zameldowało się dwóch Polaków – Piotr Żyła (9. lokata) oraz Kamil Stoch (10. lokata). 14. miejsce zajął Dawid Kubacki. Po raz pierwszy w sezonie punkty zdobył Klemens Murańka (27. lokata). Oczko niżej uplasował się Jakub Wolny. Pechowe – 31. miejsce – zajął Maciej Kot.

Zobacz też: Pełne wyniki niedzielnego konkursu

Poza sukcesem Mariusa Lindvika, Norwegowie nie mają zbyt wielu powodów do radości. Po zajęciu 18. lokaty w konkursie, Daniel Andre Tande stracił plastron lidera i spadł na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Poważnie wyglądający upadek zaliczył Thomas Aasen Markeng. Możliwe, że doznał urazu kolana.

Po niedzielnych zawodach nowym liderem PŚ został Ryoyu Kobayashi. Drugi jest Stefan Kraft. W przyszłym tygodniu skoczkowie rywalizować będą w szwajcarskim Engelbergu. Konkursy zaplanowano na sobotnie oraz niedzielne popołudnie.