PŚ kobiet w Ljubnie: Rajda z kolejnym punktem w Pucharze Świata

Kinga Rajda

Kinga Rajda zajęła 30. lokatę w zawodach Pucharu Świata w słoweńskim Ljubnie. Polka po raz dwunasty w karierze awansowała do serii finałowej konkursu najwyższej rangi. Punkty do klasyfikacji generalnej cyklu zapisze trzeci rok z rzędu.

W Ljubnie zwyciężyła Eirin Maria Kvandal. 19-letnia zawodniczka dopiero po raz drugi w karierze startowała w zawodach najwyższej rangi. Podium uzupełniły Ema Klinec oraz Marita Kramer. W czołowej szóstce oglądaliśmy także Sarę Takanashi, Maren Lundby oraz Katharinę Althaus.

Z dwójki podopiecznych Łukasza Kruczk,a do serii finałowej udało się wywalczyć awans Kindze Rajdzie. 20-latka zajęła 30. lokatę i dopisała jeden punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kamila Karpiel zakończyła zmagania na 33. miejscu.

W przyszłym tygodniu zawodniczki będą rywalizować w Niemczech. Konkursy zostaną rozegrane na dużym obiekcie (HS142) w Titisee-Neustadt.