PŚ Kobiet w Ljubnie: Słowenia wygrywa, Polki na ósmym miejscu!

Kamila Karpiel

Za nami konkurs drużynowy pań podczas drugiego weekendu Pucharu Świata kobiet w tym sezonie rozgrywanego w Ljubnie. Na skoczni Logarska Dolina najlepsze okazały się Słowenki. Polki awansowały do finału i zajęły ósmą pozycję!

Dzisiejszy konkurs w słoweńskim Ljubnie był jedynym zaplanowanym konkursem drużynowym w bieżącej edycji kobiecego Pucharu Świata. Na starcie pojawiło się trzynaście ekip, w tym reprezentantki Polski, dla których był to dopiero drugi drużynowy start w historii. Podopieczne trenera Łukasza Kruczka wystąpiły dziś w składzie: Anna Twardosz, Joanna Szwab, Kinga Rajda i Kamila Karpiel.

Już po pierwszej serii na słoweńskim obiekcie najlepsze były reprezentantki gospodarzy, które skakały w składzie: Ema Klinec, Spela Rogelj, Ursa Bogataj oraz Nika Kriznar. Słowenki z dość sporą, dwunastopunktową przewagą, wyprzedzały reprezentację Norwegii. Trzecie miejsce zajmowały Austriaczki. Ósme miejsce po pierwszej rundzie zajmowały Polki, które do końca skutecznie walczyły o awans do serii finałowej.

W finale ponownie szans rywalkom nie dały Słowenki i ostatecznie po ośmiu skokach wyprzedziły Norweżki z blisko dwudziestopunktową przewagą. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Austrii. Na kolejnych pozycjach uplasowały się ekipy Japonii, Niemiec, Rosji, Francji oraz Polski.

Dla Polek dzisiejszy wynik jest sporym osiągnięciem. Co prawda już przed rokiem podczas zawodów drużynowych w japońskim Zao biało-czerwone zajęły ósmą pozycję, jednak wtedy na starcie pojawiło się tylko osiem ekip. Dzisiaj zawodniczki trenera Kruczka okazały się lepsze od pięciu ekip w pierwszej serii i wywalczyły cenny awans do finału.

Jutro zawodniczki w Ljubnie będą rywalizowały indywidualnie. Polskę reprezentować będą Kamila Karpiel i Kinga Rajda.

Na zdjęciu: Kamila Karpiel