PŚ w Lillehammer: Stefan Kraft zwycięzcą

Stefan Kraft wygrał konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Na podium znaleźli się również Robert Johansson i Ryoyu Kobayashi. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – był czwarty. 

W pierwszej serii skoczkowie rozpoczynali najazd z 6., 7. i 8. platformy startowej. Drugą część zmagań rozegrano z 6. belki. Na skoczni wiało pod narty, jednak przy skokach kilku zawodników odwróciły się podmuchy wiatru.

Po pierwszej serii na prowadzeniu był Stefan Kraft. Lider lądował na 139 m. Drugie miejsce zajmował Robert Johansson, a trzeci był Dawid Kubacki. W czołowej szóstce pierwszą serię zakończyli Daniel Huber, Junshiro Kobayashi i ex aquo Ryoyu Kobayashi i Domen Prevc.

Do drugiej serii awansowało 4 reprezentantów Polski. Kamil Stoch był 8., Jakub Wolny 27., a Stefan Hula 28. Na pierwszej części udział zakończył Piotr Żyła, który uplasował się na 33. miejscu.

Ostatecznie najlepiej zaprezentował się Stefan Kraft, pieczętując zwycięstwo lotem na 141. metrów. Na podium w Lillehammer stanęli również Robert Johansson i Ryoyu Kobayashi. Czołową szóstkę uzupełnili Kamil Stoch, Johann Andre Forfang i Junshiro Kobayashi. Dawid Kubacki zakończył zawody na 8., Jakub Wolny na 21., a Stefan Hula na 24. pozycji.

MiejsceImię i nazwiskoKrajOdl1Odl2Pkt
1Stefan Kraft139.0141.0285.7
2Robert Johansson 135.0138.5273.3
3Domen Prevc135.0137.0261.7
4Kamil Stoch130.0137.0260.2
5Johann Andre Forfang 124.5138.5254.1
6Junshiro Kobayashi138.0127.5249.1
7Ryoyu Kobayashi130.0132.5247.9
8Dawid Kubacki133.0126.5243.5
9Philipp Aschenwald138.5130.5243.1
10Killian Peier133.0128.0242.4
11Jewgienij Klimow131.0128.5242.3
12Simon Ammann133.5134.0241.2
13Marius Lindvik 130.5134.5237.8
14Andreas Wellinger127.5132.0231.7
15Markus Eisenbichler122.0129.0230.3
16Michael Hayboeck126.5130.0228.0
17Manuel Fettner129.0126.5226.0
18Robin Pedersen 136.0118.5225.8
19Daniel Huber137.5117.5224.7
20Karl Geiger122.5126.5224.5
21Jakub Wolny124.5129.0224.2
22Roman Koudelka121.5125.5221.5
23Stephan Leyhe132.0121.0219.7
24Stefan Hula126.0122.5218.9
25Antti Aalto120.5127.5216.7
26Peter Prevc131.5122.0214.8
27Yukiya Sato131.0118.0209.1
28Constantin Schmid128.5116.0206.2
29Mackenzie Boyd-Clowes129.0103.0180.6
30Andreas Stjernen 125.5107.0180.0
31Michaił Nazarow123.5110.1
32Viktor Polasek124.0107.1
33Piotr Żyła120.5106.0
34Clemens Aigner126.0105.5
35Dmitrij Wassiliew120.0104.4
36Noriaki Kasai118.5103.4
37Luca Egloff118.0100.9
38Daiki Ito124.0100.5
39Timi Zajc117.0100.0
40Jarkko Maatta114.597.8
41Andreas Granerud Buskum 116.596.9
42Jan Hoerl119.096.7
43Jonathan Learoyd118.594.5
44Anze Lanisek115.087.1
45Pius Paschke110.084.2
46Fredrik Villumstad 103.579.1
47Halvor Egner Granerud 104.576.3
48Oscar P Westerheim 98.563.1
49Naoki Nakamura78.524.7
Joakim Aune DSQ

W klasyfikacji Raw Air, po 7 skokach, na prowadzeniu nadal Robert Johansson. Na podium plasują się również Stefan Kraft i Ryoyu Kobayashi. Po konkursie w Lillehammer, do czołowej dziesiątki awansowali Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

MiejsceImię i nazwiskoKrajPkt
1Robert Johansson 950.3
2Stefan Kraft937.4
3Ryoyu Kobayashi921.4
4Johann Andre Forfang 862.5
5Junshiro Kobayashi855.0
6Kamil Stoch854.0
7Markus Eisenbichler851.0
8Philipp Aschenwald845.7
9Domen Prevc831.8
10Dawid Kubacki830.6
11Killian Peier827.5
12Karl Geiger816.8
12Jewgienij Klimow816.8
14Peter Prevc810.6
15Simon Ammann807.4
16Jakub Wolny803.1
17Yukiya Sato801.5
18Michael Hayboeck797.4
19Robin Pedersen 789.2
20Roman Koudelka773.7
21Antti Aalto768.8
22Constantin Schmid763.5
23Manuel Fettner761.5
24Timi Zajc706.3
25Daniel Huber689.0
26Piotr Żyła672.1
27Noriaki Kasai637.0
28Viktor Polasek630.4
29Marius Lindvik 559.0
30Stephan Leyhe557.5
31Stefan Hula545.9
32Andreas Wellinger540.2
33Clemens Aigner530.7
34Anze Lanisek518.8
35Michaił Nazarow514.3
36Andreas Stjernen 500.8
37Mackenzie Boyd-Clowes476.3
38Luca Egloff474.0
39Jan Hoerl402.6
40Lukas Hlava397.2
41Daiki Ito386.5
42Dmitrij Wassiliew379.6
43Jonathan Learoyd366.3
44Jarkko Maatta360.0
45Ziga Jelar300.3
46Vladimir Zografski 291.9
47Martin Hamann289.4
48Andreas Schuler287.5
49Thomas Aasen Markeng 282.3
50Pius Paschke282.2
51Halvor Egner Granerud 278.2
52Cestmir Kozisek277.6
53Eetu Nousiainen273.2
54Sebastian Colloredo 261.8
55Paweł Wąsek260.8
56Siergiej Tkaczenko253.7
57Oscar P Westerheim 244.9
58Naoki Nakamura226.9
59Andreas Alamommo221.0
60Maksim Siergiejew214.9
61Andreas Granerud Buskum 203.9
62Alex Insam 198.6
63Mats Bjerke Myhren 191.5
64Matthew Soukup189.5
65Joakim Aune 186.6
66Kevin Bickner 181.6
67Anders Fannemel 179.1
68Fredrik Villumstad 179.0
69Anze Semenic178.2
70Casey Larson 172.7
71Martti Nomme 158.8
72Artti Aigro 143.6
73Sabirżan Muminow142.6
74Andrew Urlaub 125.8