PŚ Oberstdorf: Kubacki drugi! Pierwszy triumf Timiego Zajca

Timi Zajc zwyciężył w piątkowym konkursie w Oberstdorfie. Kolejne lokaty zajęli Dawid Kubacki i Markus Eisenbichler. Punkty zdobyło Polaków.

Po pierwszej serii na czele stawki znajdował się Kamil Stoch. W TOP3 uplasowali się jeszcze Piotr Żyła i Stefan Kraft. W czołowej szóstce oglądaliśmy także Johanna Andre Forfanga, Dawida Kubackiego oraz Timiego Zajca. Ósmy był Jakub Wolny.

Ostatecznie, w konkursie triumfował Timi Zajc. Podium uzupełnili Dawid Kubacki i Markus Eisenbichler. Dalsze lokaty przypadły Piotrowi Żyle, Kamilowi Stochowi i Stefanowi Kraftowi. Jakub Wolny, w drugiej próbie, oddał skok 42,5 metra krótszy (180,5 m). Spowodowało to, że Polak spadł z 8. na 25. lokatę.

Timi Zajc debiutował dziś na skoczni do lotów narciarskich. Jest to również jego pierwsze zwycięstwo w karierze i dopiero drugie podium. “Na pudle” po raz pierwszy stanął przed tygodniem w Sapporo. W finałowej próbie (233,5 m) ustanowił rekord życiowy. Najdłuższy lot w karierze oddał dziś też m.in. Jakub Wolny – 223 m.

MiejsceImię i nazwiskoKrajOdległośćOdległość 2Punktacja
1Timi Zajc220,0233,5430,1
2Dawid Kubacki221,5218,0424,8
3Markus Eisenbichler224,5222,5423,3
4Piotr Żyła236,0207,5421,8
5Kamil Stoch233,0197,0420,5
6Stefan Kraft222,5202,0409,9
7Johann Andre Forfang 222,5198,5408,2
8Halvor Egner Granerud 220,0206,5398,1
9Daniel Huber221,0203,0398,0
10Daniel Andre Tande 201,0223,0393,8
11Stephan Leyhe198,5211,0386,1
12Roman Koudelka214,5201,0386,0
13Andreas Wellinger209,0210,5385,9
14Ryoyu Kobayashi205,5210,0385,5
15Philipp Aschenwald202,5209,0384,6
16Karl Geiger209,5208,0383,4
17Robert Johansson 197,0213,0382,8
18Andreas Stjernen 204,0205,5382,6
19Anze Semenic199,5221,5380,2
20Domen Prevc194,5213,0376,7
21Junshiro Kobayashi205,5208,0374,3
22Richard Freitag203,5205,5374,2
23Jewgienij Klimow203,0200,0366,5
24Anze Lanisek200,5207,5364,4
25Jakub Wolny223,0180,5364,0
26Anders Fannemel 205,5196,5362,5
27Killian Peier198,0186,0343,1
28Tomas Vancura204,0179,0340,9
29Noriaki Kasai194,5181,0338,8
30Simon Ammann207,5174,0336,2
31Constantin Schmid194,0174,4
32Ulrich Wohlgenannt197,0170,4
33Clemens Aigner188,5167,3
34Yukiya Sato189,0166,7
35Ziga Jelar191,5166,2
36Cestmir Kozisek191,5165,0
37Kevin Bickner 184,0162,3
38Naoki Nakamura182,0159,9
39Eetu Nousiainen181,5149,5
40Antti Aalto179,0146,4

Kolejna odsłona rywalizacji na skoczni do lotów narciarskich w Oberstdorfie już jutro! O 14:45 rozpoczną się kwalifikacje. Pierwszą serię zaplanowano na 16:00.