PŚ w Oberstdorfie: STOCH TRIUMFUJE! KUBACKI TRZECI! ŻYŁA CZWARTY! WOLNY SZÓSTY!

Kamil Stoch triumfował w niedzielnym konkursie lotów w Oberstdorfie. Na podium stanęli także Jewgienij Klimow i Dawid Kubacki. Piotr Żyła zajął czwarte, a Jakub Wolny szóste miejsce.

Niedzielna rywalizacja na skoczni im. Heiniego Klopfera (K200, HS235) rozpoczęła się z 18. platformy startowej. Większości towarzyszył wiatr wiejący pod narty. Po skokach pięciu zawodników nastąpiła kilkudziesięciominutowa przerwa, spowodowana porywistymi podmuchami wiatru. Kolejni zawodnicy oddawali skoki z 17. i 15. belki.

Po pierwszej serii liderem stawki był Ryoyu Kobayashi. Czołową trójkę uzupełniali Jewgienij Klimow i Dawid Kubacki. Kolejne lokaty zajmowali Piotr Żyła, Kamil Stoch i Markus Eisenbichler. Dawid Kubacki zajmował 7. lokatę.

Upadek w pierwszej serii zaliczył Tomasz Vancura (80 m). Czech opuścił zeskok o własnych siłach. Na starcie nie pojawił się Philipp Aschenwald. Austriakowi przeszkodziło wadliwe zapięcie w bucie.

Ostatecznie, w niedzielnym konkursie lotów narciarskich w Oberstdorfie najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch. Na podium stanęli także Jewgienij Klimow i Dawid Kubacki. W czołowej szóstce oglądaliśmy jeszcze Piotra Żyłę, Daniela Andre-Tande i Jakuba Wolnego.

MiejsceNumerImię i nazwiskoKrajOdległość1Odległość2Punktacja
153Kamil Stoch214.5227.5413.2
232Jewgienij Klimow220.5223.5407.9
354Dawid Kubacki207.0228.5405.4
455Piotr Żyła217.0220.5400.4
548Daniel Andre Tande 203.5226.0398.3
639Jakub Wolny216.0211.5391.1
756Stefan Kraft206.0213.0379.8
852Johann Andre Forfang 203.5216.5378.0
957Ryoyu Kobayashi220.5206.0377.5
1059Markus Eisenbichler210.5206.5374.8
1133Noriaki Kasai202.0211.5373.1
1238Andreas Stjernen 203.0205.5368.8
1358Timi Zajc207.5201.5368.5
1440Michael Hayboeck200.5202.0363.2
1551Robert Johansson 196.5211.5361.0
1645Domen Prevc203.0197.0360.2
1741Stephan Leyhe199.5199.5353.1
1847Anze Semenic202.5194.0352.7
1942Yukiya Sato204.5194.0350.4
205Antti Aalto204.0205.0349.8
2123Simon Ammann212.5192.5346.9
2229Daiki Ito196.0193.5346.3
2344Daniel Huber192.5198.5344.3
2434Junshiro Kobayashi201.0190.5343.4
2546Roman Koudelka200.0190.0341.8
2628Jurij Tepes189.0190.5327.0
2715Eetu Nousiainen204.0188.0326.6
2821Cestmir Kozisek203.5188.5324.8
2922Martin Hamann224.0176.0321.6
3043Karl Geiger200.0173.5318.0
3137Andreas Wellinger184.0165.4
3230Tilen Bartol189.0163.9
3349Halvor Egner Granerud 181.5162.7
3427Anders Fannemel 181.0160.1
3520Jan Hoerl196.0156.3
3631Anze Lanisek182.5155.1
372Ziga Jelar183.5135.0
388Naoki Nakamura172.0131.7
3924Tomas Vancura80.00.0
50Philipp AschenwaldDNS

Po dzisiejszym konkursie, Kamil Stoch objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich i jest najbliżej zdobycia Małej Kryształowej Kuli. Powody do zadowolenia ma również Jakub Wolny – szósta lokata to jego najlepszy występ w karierze!

Po weekendzie w Oberstdorfie, Puchar Świata powraca na duże skocznie. W najbliższy piątek skoczkowie przystąpią do treningów i kwalifikacji na obiekcie w Lahti (16:00 i 18:00). Konkursy zaplanowano na sobotnie i niedzielne popołudnie.