PŚ pań Hinzenbach: Lundby triumfuje w niedzielnej rywalizacji

Maren Lundby

Maren Lundby zajęła pierwsze miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata pań w Hinzenbach. Jedyna Polka startująca w zawodach – Kamila Karpiel – zajęła 36. lokatę.

Po pierwszej serii zmagań w Austrii, na czele stawki znalazła się Maren Lundby (125 pkt). W trójce plasowały się także Katharina Althaus (119,3) i Sara Takanashi (118,4). Czołową szóstkę uzupełniały Carina Vogt (117,1), Juliane Seyfarth (116,2) oraz Chiara Hoelzl (114). Kamila Karpiel zajęła 36. pozycję. Jest to jej najlepszy występ w karierze.
Pozostałe Polki – Kinga Rajda oraz Anna Twardosz – odpadły w kwalifikacjach.

Ostatecznie, pierwsze miejsce w niedzielnym konkursie zajęła Maren Lundby. Nad drugą w stawce Sarą Takanashi uzyskała 9,6 punktów przewagi. Na podium stanęła także Katharina Althaus.. Dobrą dyspozycję zaprezentowały także Juliane Seyfarth, Chiara Hoelzl i Carina Vogt. Czołową dziesiątkę uzupełniły Lara Malsiner, Yuki Ito, Anna Odine Stroem oraz Eva Pinkelnig.

W przyszłym tygodniu Puchar Świata kobiet zawita do Słowenii. Najlepsze zawodniczki rywalizować będą na skoczni w Ljubnie (K-85). Treningi i kwalifikacje zaplanowano na czwartek (12:00 i 14:00). Konkursy odbędą się w piątek, sobotę oraz niedzielę.

fot. Maren Lundby, Instagram