PŚ Pań w Lillehammer: Maren Lundby najlepsza

Maren Lundby wygrała zawody w Lillehammer. W czołowej trójce znalazły się również Katharina Althaus i Eva Pinkelnig. Obie Polki zdobyły punkty.

Katharina Althaus (131,5 m) zaprezentowała się najlepiej w pierwszej serii konkursu zaliczanego do cyklu RAW Air na Lysgardsbakken. Dobre skoki oddały także Eva Pinkelnig (139 m) i Daniela Iraschko-Stolz (128 m). Tuż za podium plasowała się liderka Raw Air Maren Lundby (125,5 m).

Do drugiej serii awansowały obie Polki. Kamila Karpiel po pierwszej serii zajmowała 27. miejsce, a Kinga Rajda była 30.

W drugiej serii najlepszy skok oddała Maren Lundby (138 m). Dzięki znakomitej próbie Norweżka wygrała konkurs w Lillehammer. Drugie miejsce zajęła Katharina Althaus, a trzecia była Eva Pinkelnig.

Polki uplasowały się pod koniec trzeciej dziesiątki. Kamila Karpiel była 28., a Kinga Rajda 29.

MiejsceImię i nazwiskoKrajOdl1Odl2Pkt
1Maren Lundby 125.5138.0271.7
2Katharina Althaus131.5132.0267.7
3Eva Pinkelnig139.0128.5255.9
4Daniela Iraschko-Stolz128.0124.0248.7
5Juliane Seyfarth124.5126.0246.0
6Nika Kriznar126.0119.5236.8
7Silje Opseth 131.0125.0234.4
8Yuki Ito124.5123.0225.1
9Anna Odine Stroem 126.0112.5207.2
10Elena Runggaldier 124.5117.0205.9
11Lara Malsiner 121.5124.5205.7
12Jerneja Brecl129.5112.5203.9
13Alexandra Kustova123.5114.5202.5
14Sara Takanashi112.0114.0198.8
15Josephine Pagnier123.0111.0190.6
16Daniela Haralambie 113.5123.5189.1
17Katra Komar118.5114.0188.9
18Ursa Bogataj116.5115.5188.3
18Chiara Hoelzl107.5124.0188.3
20Svenja Wuerth121.5112.0186.9
21Ingebjoerg Saglien Braaten 117.5113.0182.3
22Carina Vogt110.0113.5180.1
23Nozomi Maruyama119.5108.5178.8
24Julia Kykkaenen117.5110.5176.5
25Yuka Seto119.5108.5172.2
26Kaori Iwabuchi110.5114.0166.5
27Lidiia Iakovleva109.5107.5158.2
28Kamila Karpiel112.5104.0152.9
29Kinga Rajda109.5104.0145.2
30Sofia Tikhonova120.5105.0144.2
31Nita Englund 109.577.7
32Lucile Morat111.076.5
33Karolina Indrackova110.575.1
34Jacqueline Seifriedsberger104.574.2
35Anna Rupprecht104.066.1
36Ksenia Kablukova100.563.4
37Stepanka Ptackova100.560.5
38Maja Vtic101.559.1
39Spela Rogelj101.058.4
40Shihori Oi93.555.0
41Nina Lussi 95.047.7

W klasyfikacji Raw Air prowadzi Maren Lundby. Druga jest Katharina Althaus, a trzecie miejsce zajmuje Daniela Iraschko-Stolz. Do czołowej trzydziestki awansowała Kamila Karpiel.

MiejsceImię i nazwiskoKrajPkt
1Maren Lundby 745.0
2Katharina Althaus725.9
3Daniela Iraschko-Stolz696.4
4Juliane Seyfarth687.0
5Eva Pinkelnig652.5
6Sara Takanashi638.5
7Yuki Ito633.0
8Nika Kriznar626.1
9Anna Odine Stroem 611.7
10Chiara Hoelzl608.9
11Silje Opseth 601.8
12Alexandra Kustova574.3
13Ursa Bogataj545.1
14Carina Vogt544.3
15Jerneja Brecl536.8
16Lara Malsiner 532.0
17Nozomi Maruyama525.3
18Yuka Seto523.9
19Sofia Tikhonova491.0
20Svenja Wuerth486.6
21Julia Kykkaenen483.1
22Elena Runggaldier 443.6
23Jacqueline Seifriedsberger427.7
24Kaori Iwabuchi425.9
25Daniela Haralambie 425.4
26Lidiia Iakovleva416.0
27Josephine Pagnier413.4
28Spela Rogelj390.3
29Ingebjoerg Saglien Braaten 356.5
30Kamila Karpiel354.6
31Karolina Indrackova349.3
32Anna Rupprecht337.7
33Katra Komar334.0
34Stepanka Ptackova314.9
35Shihori Oi295.8
36Ramona Straub293.8
37Kinga Rajda292.8
38Lucile Morat280.9
39Ksenia Kablukova265.1
40Nita Englund 250.6
41Maja Vtic220.1
42Nina Lussi 182.9
43Zdenka Pesatova171.1
44Karoline Roestad 122.0
45Susanna Forsstroem118.1
46Astrid Moberg 111.2

Kolejny konkurs z cyklu Raw Air już w czwartek w Trondheim.