PŚ Pań w Lillehammer: Maren Lundby najlepsza w prologu, obie Polki z awansem

Maren Lundby wygrała prolog przed konkrusem indywidualnym kobiet w Lillehammer. Podium uzupełniły ex aquo Katharina Althaus i Nika Kriznar. Punkty uzyskane w prologu liczą się w klasyfikacji ogólnej turnieju Raw Air. Do konkursu zakwalifikowały się Kamila Karpiel oraz Kinga Rajda.

Maren Lundby, po skoku na 141,5 m, była najlepsza podczas prologu w Lillehammer. Na drugim miejscu ex aquo serię kwalifikacyjną zakończyły Katharina Althaus i Nika Kriznar. W czołówce znalazły się również Eva Pinkelnig, Alexandra Kustova i Chiara Hoelzl. Najlepszą dziesiątkę kwalifikacji uzupełniły Jerneja Brecl, Sara Takanashi, Juliane Seyfarth i Daniela Iraschko-Stolz.

Do konkursu awansowały obie Polki. Kamila Karpiel zajęła 23. miejsce, a Kinga Rajda była 25. Skok Kamili Karpiel (121 m) jest nowym nieoficjalnym rekordem Polski kobiet.

W kwalifikacjach odpadły zaledwie 4 zawodniczki: Karoline Roestad, Astrid Moberg, Zdenka Pesatova i Susanna Forrstroem.

W klasyfikacji RAW Air na prowadzenie powróciła Maren Lundby. Na drugim miejscu plasuje się Katharina Althaus, a trzecia jest była liderka cyklu Daniela Iraschko-Stolz.

Drugi konkurs RAW Air kobiet zostanie rozegrany we wtorek o 20.00. Godzinę wcześniej organizatorzy zaplanowali serię próbną.