PŚ Lillehammer: Zmiana wyników – wygrana Maren Mundby

Silje Opseth wygrała po raz pierwszy w karierze zawody Pucharu Świata. Na podium stanęły także Maren Lundby i Chiara Hoelzl. Lundby powiększyła swoją przewagę w cyklu Raw Air.

Na półmetku rywalizacji liderka cyklu Raw Air prowadziła z przewagą 6 punktów nad drugą Chiarą Hoelzl. Trzecia Silje Opseth do pierwszego miejsca traciła już prawie 15 punktów. W finale Opseth zdołała jednak odrobić tę stratę i skacząc 134 metry wygrała zawody. Maren Lundby lądując 10 metrów bliżej od koleżanki z kadry, spadła na 2. miejsce. Podium uzupełniła Chiara Hoelzl.

Maren Lundby utrzymała prowadzenie w cyklu Raw Air, na drugie miejsce awansowała dzisiejsza triumfatorka, jednak jej strata do pierwszego miejsca wynosi 44 punkty.

Skocznia w Lillehammer okazała się pechowa dla niektórych zawodniczek. Wczoraj upadki zaliczyły Chiara Hoelzl i Nika Kriżnar. Dzisiaj ich los podzieliła Jacqueline Seifriedsberger, która nie ustała swojej próby zakończonej na 134. metrze. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie i mimo, że Austriaczka uzyskała awans do serii finałowej, nie pojawia się na starcie.

AKTUALIZACJA

Doszło do błędu w wynikach FIS. Zwyciężczynią konkursu, o niespełna 1 punkt, okazała się Maren Lundby. Silje Opseth zajęła drugie miejsce.