PŚ Pań w Ljubnie: Wygrana Maren Lundby

maren lundby

Maren Lundby przerwała serię zwycięstw Chiary Hoelzl i pewnie wygrała zawody w Ljubnie. Na podium stanęły także Austriaczka Eva Pinkeling oraz reprezentantka gospodarzy Nika Kriznar. 

Maren Lundby w pierwszej serii oddała najdłuższy skok. Próba na 93. metr pozwoliła jej objąć prowadzenie na półmetku rywalizacji, którego nie oddała do samego końca. Eva Pinkeling, przed finałową rundą, traciła do pierwszego miejsca jedynie 0,5 punktu. Drugim skokiem nie zdołała jednak odrobić straty i musiała uznać wyższość Norweżki. Na najniższym stopniu podium stanęła Nika Kriznar, dla której 3. miejsce to najlepszy rezultat w tym sezonie.

Maren Lundby, wygrywając dzisiejsze zawody, zbliżyła się w Pucharze Świata do Chiary Hoelzl. Aktualna liderka klasyfikacji generalnej wygrała 4 ostatnie konkursy, jednak w Słowenii prezentowała się nieco gorzej i zajęła 7. lokatę. Przed zawodami jej przewaga nad drugą Lundby wynosiła 90 punkty. Po dzisiejszym triumfie Norweżki ta przewaga zmalała do 26 punktów.

Polki nie brały udziału w zawodach. Podopieczne Łukasza Kruczka opuściły zawody w Słowenii, aby przygotować się do Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal, które rozpoczynają się 28 lutego.