PŚ Pań Lillehammer: Sara Takanashi wygrywa konkurs, groźny wypadek Niki Kriżnar

Podczas drugiej odsłony Raw Air skoczkinie mierzyły się z bardzo trudnymi warunkami. Najlepiej poradziła sobie Sara Takanashi, drugie i trzecie miejsce zajęły Maren Lundby i Silje Opseth.

Po pierwszej serii prowadziła Sara Takanashi, druga Silje Opseth traciła do japońskiej zawodniczki jedynie 0,5 punktu. Liderka Raw Air, Maren Lundby bardzo długo czekała na swoją próbę, ostatecznie skacząc 123,5 metra, przy wietrze 3 m/s z tyłu skoczni uzyskała 4. wynik. Startująca po niej Chiara Hoelzl nie ustała swojej próby zakończonej na 121,5 metra. Pomimo upadku, Austriaczka ukończyła pierwszą serię w TOP “10” na 9. miejscu.

W drugiej serii zawodniczkom stale towarzyszył silny wiatr, dochodzący do 3,5 m/s z tyłu skoczni. Groźnie wyglądający wypadek zaliczyła Nika Kriżnar. Słowenka nie wyhamowała i dużą siłą uderzyła w bandę okalającą zeskok. Konieczna była pomoc służb medycznych, które na noszach zniosły młodą skoczkinię.

Sara Takanashi obroniła tytuł liderki i skacząc 127,5 metra, wygrała konkurs. Druga Maren Lundby w finale oddała najdłuższy skok, zakończony na 139 metrze, ale mając duże problemy przy lądowaniu, otrzymała niskie noty i ostatecznie musiała uznać wyższość Japonki. Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Silje Opseth.

Maren Lundby utrzymała prowadzenie w cyklu Raw Air, na drugie miejsce awansowała dzisiejsza triumfatorka. Jej strata do pierwszego miejsca wynosi prawie 18 punktów.