PŚ Pań w Sapporo: Kinga Rajda z najlepszym wynikiem w karierze!

kinga rajda

Kinga Rajda zajęła 21. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Sapporo. Polka o 4 lokaty poprawiła dotychczasowy najlepszy wynik w karierze. W Japonii, po raz pierwszy w karierze, triumfowała 18-letnia Austriaczka Marita Kramer.

Marita Kramer lądowała na 132,5 oraz 135. metrze, co pozwoliło zdobyć 279,6 punktu. Kolejna w stawce – Maren Lundby – zanotowała przy swoim nazwisku 275 punktów. Najniższe miejsce na podium zajęła Austriaczka Eva Pinkelnig (271,1 pkt). W czołowej szóstce znalazły się także Sara Takanashi, Daniela Iraschko-Stolz oraz Chiara Hoelzl.

Po pierwszej serii konkursowej Kinga Rajda plasowała się na 25. lokacie. Pozwolił jej na to skok na 109,5 metra. Polka, w drugiej serii, lądowała 4 metry dalej (113,5 metra). Dzięki temu, zakończyła sobotnią rywalizację na 21. lokacie. Jest to jej najlepszy wynik w karierze. Dotychczas, najlepszym występem było 25. miejsce w Ljubnie (sezon 2018/2019). 

W Sapporo oglądaliśmy także Annę Twardosz. Polka zakończyła zmagania na 32. pozycji. Również jest to dla niej najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. W kwalifikacjach odpadła kolejna z naszych reprezentantek – Joanna Szwab. Polka zajęła w nich 46. miejsce.

Zobacz też: Pełne wyniki konkursu

Kolejna odsłona zmagań już jutro. Zawodniczki przystąpią do rywalizacji o 02:00 czasu polskiego.

na zdjęciu: Kinga Rajda || Anna Nagel, www.skijumper.pl