PŚ Pań w Sapporo: Kinga Rajda ponownie punktuje!

Mistrzostwa Świata Juniorów Oberwiesenthal 2020 - Kinga Rajda

Kinga Rajda podczas niedzielnych zmagań w Japonii ponownie znalazła się w rundzie finałowej konkursu. Tym razem skończyła rywalizację na 24. lokacie. Najlepsza okazała się Austriaczka Eva Pinkeling.

Dla Evy Pinkling Japonia okazała się szczęśliwym miejscem. Skoki na odległość 135,5 metra oraz 130 metrów dały jej pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Nad drugą Maren Lundby, która skoczyła 121,5 metra oraz 139,5 metra, miała przewagę 11,2 punktów. Podium uzupełniła Daniela Iraschko – Stolz, po skokach na 117,5 oraz 135,5 metra.

Kinga Rajda, podobnie jak dzień wcześniej, wywalczyła awans do drugiej rundy. Polka w pierwszej rundzie skoczyła 110,5 metra. Wynik ten uplasował ją na 24. miejscu. W drugiej rundzie lądowała 7,5 metra bliżej (103 metry). Wynik 148,9 punktów pozwolił jej na zachowanie lokaty zajmowanej po pierwszej serii. Jest to jej drugi najlepszy wynik w karierze.

W pierwszej rundzie oglądaliśmy także Annę Twardosz, która skacząc 96 metrów zajęła 37. miejsce. Tym razem blisko wywalczenia awansu do konkursu była trzecia z naszych reprezentantek. Joanna Szwab  w kwalifikacjach była 41. Niespełna 2 punktów zabrakło jej do uzyskaniu możliwości startu w zawodach.

Zawody rozegrano przy silnym, dochodzącym do 2 m/s wietrze w plecy, zmieniając kilkukrotnie belkę startową.