PŚ Pań w Zao: Kramer najlepsza w kwalifikacjach. Dwie Polki z awansem

Martia Kramer z Austrii wygrała czwartkowe kwalifikacje do piątkowego konkursu Pucharu Świata pań w japońskim Zao. W czołowej czterdziestce znalazły się dwie reprezentantki Polski.

Triumfatorka sesji eliminacyjnej uzyskała 94 metry, co dało jej 103,8 pkt. Na 2. pozycji uplasowała się Japonka – Sara Takanashi, która wyprzedziła Sofię Tikhonovą z Rosji.

Świetnie spisała się Kinga Rajda, która po swoim skoku na 85. metr była przez chwilę liderką eliminacji. Jej nota, 78,4 pkt, dała finalnie 18. pozycję.

W jutrzejszych zawodach wystąpi też Anna Twardosz, która uzyskała 78 metrów i zajęła 38. miejsce.

Awansu do piątkowego konkursu nie wywalczyły dwie inne Polki. Joanna Szwab zajęła 45. miejsce, zaś debiutantka – Nicole Kondera była 54.