PŚ Planica: Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje

Czwartkowe kwalifikacje przed konkursem indywidualnym w Planicy wygrał Ryoyu Kobayashi. Czołową trójkę uzupełnili Markus Eisenbichler i Timi Zajc. W piątkowych zawodach wystąpi pięciu Polaków.


Na starcie serii eliminacyjnej pojawiło się 71 zawodników. Jury zadecydowało, że rywalizacja rozpocznie się z 6. belki startowej. Później obniżono rozbieg do 4., 3., 2., a nawet 1. platformy. Skoczkom towarzyszyły podmuchy wiatru pod narty.

 

W kwalifikacjach najlepiej zaprezentował się Ryoyu Kobayashi. Za jego plecami uplasowali się Markus Eisenbichler i Timi Zajc. Czołową szóstkę uzupełnił Stefan Kraft, Domen Prevc oraz Kamil Stoch. W dziesiątce znaleźli się także Dawid Kubacki, Simon Ammann, Michael Hayboeck i Piotr Żyła. Biało-Czerwoni zajęli następujące lokaty:

Maciej Kot – 31. miejsce

Stefan Hula – 64. miejsce

Jakub Wolny – 18. miejsce

Dawid Kubacki – 7. miejsce

Kamil Stoch – 6. miejsce

Piotr Żyła – 10. miejsce

 

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowani zostali Artti Aigro i Siergiej Tkaczenko.

 

Przed kwalifikacjami rozegrano dwie serie treningowe. W pierwszej najlepszy był Ryoyu Kobayashi przed Timim Zajcem i Piotrem Żyłą, natomiast w drugiej triumfował Anze Semenić, a tuż za nim uplasowali się Ryoyu Kobayashi i Markus Eisenbichler.

 

Konkurs na Letalnicy zaplanowano na piątkowe popołudnie (14:30). W sobotę o 10:00 skoczkowie zmierzą się w konkursie drużynowym. Finał Pucharu Świata czeka nas w niedzielę – 24 marca o 10:00.