PŚ w Planicy: Niemcy wygrywają drużynówkę, Polacy poza podium

Polacy - PŚ Zakopane 2021 / Kamil Stoch

Reprezentacja Niemiec okazała się najlepsza w jednoseryjnym konkursie drużynowym rozegranym w niedzielny poranek na Letalnicy. Podium uzupełnili Japończycy i Austriacy. Polska ukończyła zawody na szóstym miejscu.

Niemcy w składzie Pius Paschke (218 metrów), Constantin Schmidt (212 metrów), Markus Eisenbichler (235,5 metra) oraz Karl Geiger (220,5 metra) wyprzedzili drugich Japończyków o 9,5 punktu.  Dla skoczków z Kraju Kwitnącej Wiśni dzisiejszy wynik był pierwszym podium w drużynówce wywalczonym w tym sezonie. Japończycy w składzie Naoki Nakamura, Junshiro Kobayashi, Yukiya Sato oraz Ryoyu Kobayashi wyprzedzili trzecią drużynę Austrii o 21,1 punktu. Czwarte miejsce zajęli Słoweńcy, piąte Norwegowie, a szóste Polacy. Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy Rosji, Finlandii i Szwajcarii.

Biało-czerwoni w niedzielnej drużynówce oddali przeciętne skoki. Piotr Żyła skoczył 213 metrów, Andrzej Stękała uzyskał 222 metry, Jakub Wolny 214 metrów, a kończący konkurs Dawid Kubacki 204 metry. Do podium Polacy stracili blisko 50 punktów.

Na niedzielę w Planicy zaplanowano jeszcze jeden konkurs. O 10:30 rozpocznie się ostatni konkurs indywidualny w sezonie 2020/21.

Fot. Tomasz Markowski