PŚ Predazzo: Dawid Kubacki na podium! Stoch czwarty

Kubacki

Karl Geiger wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Predazzo. Na podium wskoczył Polak – Dawid Kubacki. 

Po pierwszej pozycję lidera konkursu piastował Karl Geiger. Niemiec uzyskał 104,5 metra i wywalczył 151,1 pkt. Drugi był Stefan Kraft, który po skoku na 102. metr zgromadził 145,8 pkt. Za Austriakiem plasował się natomiast Kamil Stoch, który przy silnym wietrze z tyłu uzyskał 101 metrów. Lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi (94,5 m), zajmował po pierwszym skoku 27. miejsce.

Oprócz tego awans do drugiej rundy wywalczyło czterech Polaków. Oprócz Stocha tej sztuki dokonali Piotr Żyła (102,5 m; 5. miejsce), Dawid Kubacki (98,5 m; 8. miejsce) i Maciej Kot (96,5 m; 29. miejsce).

Na pierwszej rundzie zmagania zakończył Stefan Hula i Jakub Wolny, którzy uplasowali się na odpowiednio 33. i 46. pozycji.

Ponadto awans do finału wywalczył Constantin Schmid, Rok Justin, Anze Lanisek, Stephan Layhe, Pius Paschke, Johan Andre Forfang, Michael Hayboeck, Yukiya Sato, Daiki Ito, Roman Koudelka, Killian Peier, Cene Prevc, Daniel Huber, Jewgenij Klimow, Viktor Polasek, Gregor Schlirenzauer, Peter Prevc, Luca Roth, Andreas Granerud Buskum, Timi Zajc, Keiichi Sato i Daniel Andre Tande.

Finalnie konkurs zakończył się zwycięstwem Karla Geigera, który został nowym liderem Pucharu Świata. Niemiec uzyskał poszybował w finale na 103,5 metra, co dało mu łączną notę w wysokości 294,6 pkt. 2. pozycję zajął Stefan Kraft. Austriak uzyskał w drugim skoku 103 metry i o 6 pkt pokonał trzeciego na podium – Dawida Kubackiego. Skoczek z Nowego Targu awans w tabeli zawdzięcza próbie na 104. metr.

Tuż za podium zmagania ukończył Kamil Stoch. 100,5 metra przesądziło o porażce z młodszym kolegom z reprezentacji o zaledwie 0,1 pkt.

Czołową szóstkę uzupełnił Constantin Schmid (107 m; 102 m) oraz Stephan Layhe (101 m; 104 m). Na 7. pozycji zmagania ukończył Piotr Żyła. Wiślanin uzyskał w rundzie decydującej o losach zawodów 103,5 metra. W dziesiątce konkurs Pucharu Świata w Predazzo ukończył również Pius Paschke, Johann Andre Forfang i Anze Lanisek. Maciej Kot zajął 27. pozycję.

Kolejna odsłona zmagań w Predazzo już jutro. Początek zawodów o 16:30.