PŚ Rasnov: Dawid Kubacki tuż za podium, zwycięstwo Stefana Krafta

Stefan Kraft zajął pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. Podium uzupełnili Karl Geiger i Constantin Schmid. W konkursie punktowało 5 Polaków.

Sobotni konkurs w Rasnovie był festiwalem bicia rekordów. Dotychczasowa najdalsza odległość Markusa Eisenbichelra (101 m) została poprawiona trzykrotnie. Na 103. metrze lądowali Constantin Schmid, Gregor Schlierenzauer oraz Stefan Kraft.

Po pierwszej serii miejsce lidera zajmował Stefan Kraft. Za jego plecami znajdowali się Karl Geiger oraz Constantin Schmid. Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki – plasował się na 9. lokacie. Pozostali Polacy zajmowali następujące miejsca:

17. Kamil Stoch
22. Klemens Murańka
23. Piotr Żyła
24. Aleksander Zniszczoł
34. Paweł Wąsek
37. Jakub Wolny

Po serii finałowej czołowa trójka pozostała bez zmian. Po 20. zwycięstwo w karierze sięgnął Stefan Kraft. Po raz pierwszy w karierze na podium stanął Constantin Schmid. Spory awans zanotowali Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Zakończyli zmagania na 4. oraz 9. lokacie. W trzeciej dziesiątce zmagania zakończyli Piotr Żyła (21. miejsce), Aleksander Zniszczoł (24. miejsce) oraz Klemens Murańka (27. miejsce).

W przyszłym tygodniu zawodnicy przeniosą się do fińskiego Lahti. Zawody odbędą się w sobotę, niedzielę oraz piątek. Dodatkowy konkurs przyznano Finom w zamian odwołanej rywalizacji w Ruce.