PŚ kobiet Rasnov: Hoelzl i Lundby najlepsze, Rajda z punktami

Maren Lundby

W miniony weekend rozegrano zawody Pucharu Świata Pań w Rasnovie. Sobotni konkurs wygrała Chiara Hoelzl, a niedzielny Maren Lundby. W Rumunii zaprezentowały się trzy Polki, a dwie poprawiły swoje najlepsze rezultaty w karierze.

W sobotnich zawodach dwie Austriaczki znalazły się na podium. Wygrała Chiara Hoelzl, a trzecie miejsce zajęła Eva Pinkelnig. Na drugim miejscu uplasowała się Niemka Katharina Althaus. W czołówce zmagania zakończyły także Sara Takanashi, Maren Lundby i Silje Opseth. Polki nie zdołały awansować do drugiej serii. Najlepszy wynik w karierze osiągnęła Joanna Szwab, która zajęła 31. miejsce. Do awansu i pierwszych punktów Pucharu Świata zabrakło zaledwie 1,9 pkt. Kinga Rajda była 34., a Anna Twardosz 39.

Niedzielne zmagania wygrała Norweżka Maren Lundby. Na podium znalazły się również Austriaczki – Eva Pinkelnig i Chiara Hoelzl. Tuż za czołową trójką uplasowały się Juliane Seyfarth, Katharina Althaus i Nozomi Maruyama z Japonii. Dla Maruyamy było to pierwsze miejsce w karierze w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata. Kinga Rajda była jedyną Polką, która wywalczyła punkty w Rasnovie. 20-latka zajęła 23. miejsce i zdobyła 8 punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Najlepszy wynik w karierze wywalczyła w niedzielę Anna Twardosz. 19-latka była 31., a do awansu do drugiej serii zabrakło 1,7 pkt. Joanna Szwab nie przebrnęła kwalifikacji i zajęła 41. miejsce.

W klasyfikacji generalnej trzy skoczkinie dzieli zaledwie 25 punktów. Prowadzi Maren Lundby przed Evą Pinkelnig i Chiarą Hoelzl. Jedyna sklasyfikowana Polka – Kinga Rajda – zajmuje 29. miejsce.