PŚ Rasnov: Kamila Karpiel z pierwszym punktem w sezonie!

Kamila Karpiel

Kamila Karpiel zajęła 30. lokatę podczas czwartkowych zawodów PŚ w rumuńskim Rasnovie. Tym samym, dopisała pierwszy punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w tym sezonie. 

Kamila Karpiel lądowała na 76. i 75. metrze, co pozwoliło jej uzyskać 162,5 punktu. Awansowała do czołowej trzydziestki po raz pierwszy od 12 marca 2019 roku. Wówczas, zajęła w Lillehammer 28. lokatę. Do czterdziestki występującej w konkursie zdołała awansować Anna Twardosz. Zmagania zakończyła po pierwszej serii, plasując się na 39. miejscu. Pozostałe Polki – Kinga Rajda, Joanna SzwabNicole KonderlaWiktoria Przybyła – nie przebrnęły przez kwalifikacje. 

W eliminacjach do czwartkowych zmagań nie oglądaliśmy liderki Pucharu Świata Marity Kramer. Austriaczka otrzymała niejasny wynik testu na obecność koronawirusa.

W czwartkowym konkursie PŚ w Rasnovie najlepiej zaprezentowała się Słowenka Nika Kriznar. Podium uzupełniły Sara Takanashi oraz Silje Opseth. W czołowej szóstce oglądaliśmy także Danielę Iraschko-Stolz, Emę Klinec oraz Maren Lundby.

Zobacz też: Pełne wyniki czwartkowego konkursu

Kolejna odsłona zmagań kobiet w Rasnovie już jutro. Panie ponownie przystąpią do konkursu indywidualnego. W sobotę będziemy świadkami zmagań drużyn mieszanych.