PŚ w Rasnovie: Norwegia triumfuje w konkursie drużyn mieszanych

Reprezentacja Norwegii wygrała sobotni konkurs drużyn mieszanych w Rasnovie. Polacy zajęli siódmą lokatę.

Ekipę triumfatorów utworzyli Maren Lundby (92 m; 91,5 m), Daniel Andre-Tande (92 m; 95,5 m), Silje Opseth (93 m; 90 m) i Halvor Egner Granerud (97 m; 96,5 m), którzy zgromadzili 968,7 punktów. 23,4 pkt mniej zapisali na swoim koncie Słoweńcy (Nika Kriznar, Cene Prevc, Ema Klinec i Ziga Jelar), którzy zajęli 2. pozycję. Najniższy stopień podium przypadł Austriakom.

Polacy reprezentowani przez Annę Twardosz (84 m; 83,5 m), Kamila Stocha (94 m), Kamilę Karpiel (82 m) i Dawida Kubackiego (94 m) zajmowali po pierwszej serii 6. miejsce ze stratą 48,5 pkt do prowadzących Norwegów. W drugiej rundzie biało-czerwoni skakali po 83,5, m; 95 m; 75,5 m i 95 m, co dało 7. miejsce, choć po 6 grupach zajmowali 5. lokatę. Dorobek Polaków wyniósł 856,9 pkt. 4,3 pkt więcej zgromadzili Rosjanie, którzy rywalizację zakończyli o jedną pozycję wyżej. W zawodach wzięło udział 9 reprezentacji.

Sobotni mikst był ostatnim sprawdzianem przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w Oberstdorfie. W przyszłym tygodniu elita skoków narciarskich przeniesie się do Niemiec, by walczyć o tytuły mistrzowskie.

Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud || Fot. Tomasz Markowski