PŚ Sapporo: Stefan Kraft najlepszy w kwalifikacjach

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje przed sobotnim konkursem Pucharu Świata w Sapporo. Austriak oddał skok na 125,5 m. Drugi był Kamil Stoch (126 m), a trzeci Ryoyu Kobayashi (128,5 m).

Kwalifikacje rozpoczęły się z 15. belki. Po 4 skokach jury zadecydowało o obniżeniu platformy startowej o dwie (13.). Po upadku Jana Hoerla obniżono rozbieg o kolejne dwie belki (11.). Ostatnie siedem skoków oddano z 12. platformy startowej.

Stefan Kraft był pierwszy w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na skoczni Okurayama (HS137) w Sapporo. Zwycięzca oddał 125,5-metrowy skok. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzeci był Ryoyu Kobayashi.

Wszyscy Polacy zakwalifikowali się do konkursu:
Kamil Stoch – 2. miejsce (126 m)
Piotr Żyła – 16. miejsce (119 m)
Dawid Kubacki – 10. miejsce (120 m)
Stefan Hula – 6. miejsce (122 m)
Jakub Wolny – 24. miejsce (117,5 m)
Maciej Kot – 9. miejsce (124 m)

Sensacyjnie przez kwalifikacje nie przebrnął Johann Andre Forfang, który lądował na 99. metrze.

MiejsceNumerImię i nazwiskoKrajOdległośćPunktacja
152Stefan Kraft125.5130.9
254Kamil Stoch126.0129.6
355 Ryoyu Kobayashi128.5128.2
446Markus Eisenbichler124.0126.4
550Stephan Leyhe122.5125.4
629Stefan Hula122.0124.8
741Killian Peier121.0122.9
839Yukiya Sato121.0120.7
924Maciej Kot124.0119.2
1051Dawid Kubacki120.0119.1
1147Karl Geiger118.0117.2
1242Daniel Huber117.5116.8
137Ziga Jelar126.0116.4
1420Markus Schiffner126.5115.9
1545Roman Koudelka116.5115.8
1653Piotr Żyła119.0115.6
1718Noriaki Kasai125.0115.5
1840Halvor Egner Granerud 118.0115.1
1916Clemens Leitner125.5113.5
2022Clemens Aigner123.5113.3
2143Andreas Wellinger115.0113.1
224Keiichi Sato126.0111.8
2231Daiki Ito117.5111.8
2434Jakub Wolny117.5111.7
2525Robin Pedersen 121.0111.6
262Kento Sakuyama124.5110.9
2738Domen Prevc116.5110.3
2812Felix Hoffmann120.5110.0
2936Anze Lanisek113.0109.4
303Yumu Harada125.0109.3
3123Jan Hoerl135.0108.7
3244Timi Zajc112.5108.1
3335Manuel Fettner114.0108.0
3337Junshiro Kobayashi115.5108.0
359Ilmir Hazetdinov121.0107.6
365Taku Takeuchi121.5107.3
3733Anders Fannemel 115.0106.4
3828Viktor Polasek116.0106.0
3832Anze Semenic117.0106.0
4010Moritz Baer121.5104.9
4127Marius Lindvik 115.0104.8
4248Robert Johansson 111.0104.1
431Tomofumi Naito121.5101.8
4419Andreas Schuler118.5100.4
4513Michaił Nazarow116.098.0
4617Casey Larson 115.596.3
4721Cestmir Kozisek117.096.2
4830Naoki Nakamura108.093.8
4926Kevin Bickner 111.093.4
506Kenshiro Ito111.590.3
5115Tilen Bartol108.089.1
5214Shohei Tochimoto106.584.5
5349Johann Andre Forfang 99.081.4
548Matthew Soukup108.580.8
5511Aleksandr Bazhenov103.575.5