PŚ w Sapporo: KAMIL STOCH Z REKORDEM SKOCZNI! Zwycięstwo Krafta

Stefan Kraft zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w Sapporo. Podium uzupełnili Kamil Stoch oraz Robert Johansson. Punkty wywalczyło 4 Biało-Czerwonych.

Rywalizacja na Okurayamie (K-123; HS-137) rozpoczęła się z 10. platformy startowej. Po skoku Timiego Zajca (140 m), belkę zmieniono na 8., a po próbie Roberta Johanssona (141 m) na 7. Zawodnikom towarzyszyły podmuchy wiatru skierowane pod narty.

W pierwszej serii najlepiej zaprezentował się Robert Johansson. Trójkę uzupełnili Ryoyu Kobayashi i Timi Zajc. Czołowe lokaty zajmowali także Stefan Kraft, Roman Koudelka i Kamil Stoch. Biało-Czerwoni plasowali się na następujących miejscach:

  • Maciej Kot – 50. lokata
  • Stefan Hula – 24. lokata
  • Jakub Wolny – 35. lokata
  • Dawid Kubacki – 25. lokata
  • Piotr Żyła – 10. lokata
  • Kamil Stoch – 6. lokata

Ostatecznie, pierwszego dnia rywalizacji w Sapporo najlepiej zaprezentował się Stefan Kraft. Podium uzupełnili Kamil Stoch i Robert Johansson. Za ich plecami znaleźli się Roman Koudelka, Ryoyu Kobayashi i Timi Zajc.

Po fenomenalnym skoku na 148,5 metra, Kamil Stoch aż o 4,5 metra pobił dotychczasowy rekord obiektu! W drugiej serii, lokatę zdecydowanie poprawił również Dawid Kubacki – oddał skok o 14,5 metra dłuższy.

Pozostali podopieczni Stefana Horngachera zajęli następujące miejsca:

  • Stefan Hula – 27. lokata
  • Dawid Kubacki – 15. lokata
  • Piotr Żyła – 11. lokata
MiejsceNumerImię i nazwiskoKrajOdległość1Odległość2Punktacja
147Stefan Kraft132.0137.0270.1
249Kamil Stoch133.0148.5260.3
344Robert Johansson 141.0127.0256.7
441Roman Koudelka134.0137.0252.7
550Ryoyu Kobayashi131.0123.5250.5
640Timi Zajc140.0127.0247.9
736Halvor Egner Granerud 135.5130.0236.9
838Daniel Huber137.0125.0233.9
945Stephan Leyhe131.5126.0232.8
1042Markus Eisenbichler133.0130.0232.6
1148Piotr Żyła127.5123.5226.0
1228Anze Semenic129.0122.0225.5
1339Andreas Wellinger132.0126.0223.5
1437Killian Peier127.5122.0220.0
1546Dawid Kubacki114.5129.0219.4
1632Anze Lanisek129.0121.5218.7
1719Jan Hoerl131.0120.0217.9
1827Daiki Ito129.5122.5215.5
1933Junshiro Kobayashi125.5123.0213.4
2035Yukiya Sato129.0123.0211.5
2118Clemens Aigner132.0118.0209.1
225Taku Takeuchi127.5122.0207.9
2331Manuel Fettner132.0113.0199.0
2434Domen Prevc125.5120.5198.7
257Ziga Jelar118.5121.0197.6
264Keiichi Sato124.0117.0197.1
2725Stefan Hula122.5116.5187.4
2824Viktor Polasek121.5113.5184.2
299Moritz Baer128.0112.0182.1
3021Robin Pedersen 122.5109.0177.3
3117Cestmir Kozisek122.594.4
3214Noriaki Kasai116.594.3
3315Andreas Schuler119.593.2
3412Clemens Leitner121.593.0
3530Jakub Wolny116.091.2
3626Naoki Nakamura118.089.8
3722Kevin Bickner 115.588.9
386Kenshiro Ito113.085.2
3929Anders Fannemel 110.584.1
4013Casey Larson 112.083.6
4116Markus Schiffner110.082.9
4243Karl Geiger107.581.9
433Yumu Harada115.581.3
442Kento Sakuyama112.076.7
451Tomofumi Naito105.573.3
4611Michaił Nazarow110.072.9
4723Marius Lindvik 106.068.5
4810Felix Hoffmann101.563.5
498Ilmir Hazetdinov106.063.4
5020Maciej Kot92.537.1

Kolejna odsłona rywalizacji w Sapporo już jutro! Konkurs indywidualny odbędzie się w nocy, o 02:00 czasu polskiego. Poprzedzą go kwalifikacje (01:00).

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl