PŚ w Sapporo: Triumf Kobayashiego w kwalifikacjach

Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy w piątkowych kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Awans uzyskali wszyscy polscy skoczkowie. Najlepiej z naszych zaprezentował się Dawid Kubacki.

Reprezentant gospodarzy uzyskał 132 metry, co dało mu 128,9 pkt. Tylko 0,4 pkt mniej zgromadził Stefan Kraft, choć to Austriak skoczył pół metra dalej. Czołową trójkę zamknął lider Pucharu Świata – Karl Geiger (124,5 m).

Dobrze spisał się też Dawid Kubacki, który po skoku na 124,5 metra został sklasyfikowany na 5. lokacie. Jego strata do Kobayashiego wyniosła 15,9 pkt.

Zaskoczeniem mogła być postawa zwycięzcy pierwszego treningu – Kamila Stocha. Triumfator z Zakopanego wylądował na 103. metrze, co dało mu 42. miejsce. Wyżej uplasował się Piotr Żyła (120,5 m) i Klemens Murańka (110 m), którzy zajęli odpowiednio 15. i 39. pozycję.

W czołowej pięćdziesiątce, gwarantującej start w jutrzejszych zawodach, znaleźli się też Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała, którzy zajęli 47. i 49. miejsce.

Zobacz też: Pełne wyniki kwalifikacji

Początek pierwszej serii konkursowej w sobotę o 08:30.