PŚ w Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki triufmuje! Stoch i Żyła w TOP10

Dawid Kubacki

Dawid Kubacki zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Podium uzupełnili Stefan Kraft i Ryoyu Kobayashi. W zawodach punktowało trzech Polaków.

Po pierwszej serii konkursowej liderem był Dawid Kubacki. Polak lądował na 140,5 metra. Za jego plecami znaleźli się Stephan Leyhe i Ryoyu Kobayashi. Czołową szóstkę uzupełnili Johann Andre Forfang, Stefan Kraft oraz Jewgienij Klimow. Siódmą lokatę zajął Piotr Żyła, a ósmy był Kamil Stoch. Maciej Kot, Stefan Hula oraz Aleksander Zniszczoł zakończyli zmagania w pierwszej serii.

Ostatecznie, w konkursie triumfował Dawid Kubacki. Podium uzupełnili Stefan Kraft Ryoyu Kobayashi. W czołowej szóstce oglądaliśmy także Johanna Andre Forfanga, Constantina Schmida oraz Stephana Leyhe. Ósmą lokatę zajął Kamil Stoch, a Piotr Żyła był dziewiąty.

Zobacz też: Pełne wyniki konkursu

Dawid Kubacki stanął dziś na podium po raz 7 z rzędu. Jest pierwszym Polakiem, który tego dokonał. Dotychczasowy rekord należał do Adama Małysza i Kamila Stoch (6 miejsc na podium z rzędu).

Tegoroczne zmagania w Titisee-Neustadt stanowią jednocześnie miniturniej Titisee-Neustadt 5, w skład którego wliczone są noty z kwalifikacji oraz sobotnich i niedzielnych zmagań. Obecnym liderem jest Ryoyu Kobayashi przed Dawidem Kubackim.