PŚ w Titisee-Neustadt: Halvor Egner Granerud wygrywa zawody, 7 Polaków z punktami

Halvor Egner Granerud

Halvor Egner Granerud wygrywa niedzielny konkurs na Hochfirstschanze. Podium uzupełnili Daniel Andre Tande oraz Stefan Kraft. Punkty zdobyło 7 Polaków. 

Halvor Egner Granerud po skoku zakończonym na 140. metrze prowadził po pierwszej serii. Drugi Daniel Andre Tande do lidera tracił ponad 4 punkty. Trzeci na półmetku rywalizacji był Markus Eisenbichler. W pierwszej rundzie najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki, który skacząc 134 metry, zajął 6. lokatę. Tuż za nim uplasował się Jakub Wolny. Piotr Żyła przed rundą finałową plasował się na 17. miejscu, Andrzej Stękała był 21. Kamil Stoch skacząc przy silnym wietrze wiejącym z tyłu skoczni, wywalczył miejsce w trzeciej “10”, na 25. lokacie. Do finału awansowali także Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

W rundzie finałowej Kamil Stoch ponownie skakał w bardzo niekorzystanych warunkach. Tym razem wylądował za 130. metrem i awansował na 17. miejsce. Piotr Żyła drugim skokiem wywalczył awans o jedną lokatę. Miejsca w trzeciej “10” ostatecznie zajęli Andrzej Stękała (21.),  Aleksander Zniszczoł (28.) i Paweł Wąsek (30.).

Drugi najlepszy z biało-czerwonych, Jakub Wolny drugi skok zakończył na 134. metrze, ale zachwiał się przy lądowaniu. Wynik ten pozwolił mu zachować jednak lokatę w TOP “10” na 9. miejscu. Dawid Kubacki w rundzie finałowej wylądował na 137. metrze, skok ten ostatecznie uplasował go na 6. pozycji. Zawody wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, dla którego dzisiejszy triumf jest 6. w tym sezonie. Podium uzupełnili Daniel Andre Tande i Stefan Kraft.

Następny przystanek zmagań to Zakopane, gdzie skoczkowie powalczą w konkursie drużynowym i indywidualnym .