PŚ Trondheim: Eisenbichler i Leyhe najlepsi w seriach treningowych

markus eisenbichler

Markus Eisenbichler i Stephan Leyhe najlepiej poradzili sobie w seriach treningowych przed kwalifikacjami do czwartkowego konkursu.

Dzięki próbie zakończonej na 142. metrze Markus Eisenbichler okazał się najlepszym w pierwszej serii treningowej przed prologiem w Trondheim. Tuż za nim uplasowali się Ryoyu Kobayashi i Michael Hayboeck. Wśród Polaków najlepiej spisał się Kamil Stoch, który skacząc 134 metry, uplasował się na 8. miejscu. Pozostali biało-czerwoni zajęli lokaty w drugiej i trzeciej dziesiątce. Jedynie Maciej Kot znalazł się poza czołową “30” – na 34. miejscu.

Podczas drugiej serii zawodnikom towarzyszyły znacznie gorsze niż paręnaście minut wcześniej. Najlepiej w nich poradził sobie Stephan Leyhe. Za nim uplasowali się Markus Eisenbichler i Robert Johansson. Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek wypadli nieco gorzej w porównaniu z pierwszą serią, zajmując miejsca w czwartej dziesiątce. Najlepszym z biało-czerwonych był tym razem Piotr Żyła, zajmując 11. lokatę. Kamil Stoch uzyskał 13. wynik, a Dawid Kubacki był 17.

Początek kwalifikacji o 17:30.