PŚ w Trondheim i finał w Vikersund bez kibiców. PK w Czajkowskim odwołany

Raw Air

Organizatorzy Raw Air poinformowali, że konkursy turnieju w Trondheim i Vikersund odbędą się bez udziału publiczności. Z kolei Rosjanie postanowili odwołać ostanie konkursy Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim.

Decyzja organizatorów Raw Air ma związek z wytycznymi Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego. Według nich, podczas wydarzenia obecnych może być maksymalnie 500 osób. W środę wieczorem na skoczni w Trondheim odbędzie się prolog przed czwartkowymi konkursami kobiet i mężczyzn. Finał Raw Air oraz całego sezonu odbędzie się w najbliższą niedzielę w Vikersund.

Jest to sytuacja, której nie widzieliśmy w dzisiejszych czasach, ani w Norwegii, ani na całym świecie – powiedział Leif Arne Berget, przewodniczący komitetu organizacyjnego w Vikersund w komunikacie prasowym.

Rosjanie poinformowali o odwołaniu zmagań w Czajkowskim z powodu możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z tym, przedwcześnie zakończył się sezon Pucharu Kontynentalnego. Triumfatorem cyklu został Clemens Leitner. W ostatnim periodzie dodatkowe miejsce na początkowe starty w LGP wywalczył Paweł Wąsek.