PŚ w Willingen: Kwalifikacje dla Leyhe

Stephan Leyhe

Stephan Leyhe wygrał kwalifikacje do sobotniego i niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Willingen. Awans wywalczył komplet Polaków.

Niemiec uzyskał 145,5 metra, co dało mu 131,6 pkt i prawie 10 pkt przewagi nad drugim Kraftem.

Najlepiej z naszych spisał się natomiast Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 130 metrów i zajął 10. lokatę.

17. był nasz najlepszy w tym sezonie skoczek – Dawid Kubacki. Triumfator 68. Turnieju Czterech Skoczni lądował na 125 metrze i 50 centymetrze.

Awans do konkursu wywalczył komplet polskich zawodników. Oprócz Stocha i Kubackiego tej sztuki dokonali: Jakub Wolny (19. miejsce), Piotr Żyła (23. miejsce), Klemens Murańka (35. miejsce), Aleksander Zniszczoł (44. miejsce) i Andrzej Stękała (48. miejsce).