PŚ Willingen: Stoch drugi, Żyła czwarty, Kubacki piąty! Triumf Karla Geigera

Kamil Stoch

Karl Geiger zajął pierwsze miejsce w zawodach PŚ w Willingen. Podium uzupełnili Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi. W konkursie punktowało czterech Polaków.

Rywalizacja rozpoczęła się z 17. belki. Czołowa dwudziestka skakała z 16. platformy startowej. Większość zawodników miała dodane punkty za niekorzystne podmuchy wiatru.

W pierwszej serii najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch. Czołową trójkę uzupełniali Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger. W szóstce znaleźli się także Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Richard Freitag. Rywalizację na 36. pozycji zakończył dotychczasowy lider cyklu Willingen Five – Markus Eisenbichler.

Pozostali Biało-Czerwoni zajęli następujące lokaty:

  • Stefan Hula – 14. miejsce
  • Jakub Wolny – 33. miejsce
  • Maciej Kot – 37. miejsce

Ostatecznie, w konkursie triumfował Karl Geiger. Na podium znaleźli się także Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi. TOP6 uzupełnili Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Richard Freitag. Stefan Hula zajął 22. lokatę.

Awans na pierwsze miejsce zapewnił Karlowi Geigerowi fenomenalny skok, który Niemiec oddał w drugiej serii. Podopieczny Wernera Schustera lądował na 150,5 metra. Pozycję zajmowaną po pierwszej próbie poprawił również Killian Peier, który w drugim skoku uzyskał 145,5 metra.

MscNrImię i nazwiskoKrajOdl1Odl2Pkt
140Karl Geiger142.0150.5311.1
249Kamil Stoch144.5144.5307.1
350Ryoyu Kobayashi144.5143.0304.7
447Piotr Żyła142.0141.5297.9
546Dawid Kubacki144.0141.5297.0
628Richard Freitag144.0140.0291.4
738Jewgienij Klimow138.5143.0289.2
834Killian Peier132.5145.5285.5
942Timi Zajc140.5136.0280.8
1043Johann Andre Forfang 137.0139.5280.2
1148Stefan Kraft134.5139.0273.8
1230Junshiro Kobayashi136.5140.5273.2
1321Daiki Ito134.5140.5273.0
1437Halvor Egner Granerud 128.0144.0270.9
1524Simon Ammann138.5133.5270.8
1623Philipp Aschenwald131.0145.5268.9
1745Robert Johansson 134.0136.5264.8
1831Antti Aalto136.0133.5262.4
1935Andreas Wellinger134.5134.0261.3
2014Peter Prevc129.0139.0261.1
2136Daniel Huber133.5133.5260.2
2218Stefan Hula137.5129.0260.1
2315Jernej Damjan132.0131.5258.7
2426Michael Hayboeck132.5136.5257.8
255Ziga Jelar134.5135.5257.4
2639Roman Koudelka133.5135.0255.8
271Thomas Aasen Markeng 132.0134.0251.0
2827Anze Semenic131.0129.5244.0
2917Viktor Polasek128.5133.0240.9
3032Yukiya Sato131.5124.5236.7
3125Manuel Fettner132.0118.9
3211Marius Lindvik 131.0117.8
3329Jakub Wolny126.0117.4
3416Constantin Schmid124.5116.1
3544Stephan Leyhe125.0114.1
3641Markus Eisenbichler125.5112.5
3713Maciej Kot125.0112.3
3810Martin Hamann122.5110.2
3933Domen Prevc122.0108.6
4020Noriaki Kasai122.5108.3
412Andreas Schuler126.0107.0
4212Gregor Schlierenzauer124.5106.7
437Alex Insam 122.5106.1
446Bor Pavlovcić120.5102.0
4522Anders Fannemel 114.590.4
468Mackenzie Boyd-Clowes107.082.8
473Andreas Alamommo104.580.0
4Eetu NousiainenDSQ
9Lukas HlavaDSQ
19Jan HoerlDSQ

Kolejna odsłona zmagań w Willingen już jutro. Początek konkursu o 15:15.