PŚ WISŁA 2018. Inauguracyjny konkurs indywidualny – lista startowa

PŚ Wisła 2020

Już dzisiaj o 15:00 najlepsi skoczkowie zainaugurują 40. sezon Pucharu Świata. Jest to najszybciej rozpoczęta edycja zmagań najwyższej ligi.

Zawodnicy pojawią się na skoczni już o 14:00. Rozpocznie się wówczas seria próbna. Na starcie zawodów zobaczymy sześciu Biało-Czerwonych: Jakuba Wolnego, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego oraz Kamila Stocha. Do konkursu nie awansował żaden z podopiecznych trenera Macieja Maciusiaka.

lp.IMIĘ I NAZWISKOPAŃSTWO
1.Lukas HlavaCzechy
2.Anze LanisekSłowenia
3.Jarkko MaattaFinlandia
4.Viktor PolasekCzechy
5. Dmitrij WasiljewRosja
6.Naoki NakamuraJaponia
7.Andreas SchulerSzwajcaria
8.Jewgienij KlimowRosja
9.Daiki ItoJaponia
10.Alex InsamWłochy
11.David SiegelNiemcy
12.Roman Koudelka Czechy
13.Killian PeierSzwajcaria
14.Antti AaltoFinlandia
15.Bor PavlovcicSłowenia
16.Tomaz NaglicSłowenia
17.Vladimir ZografskiBułgaria
18.Mackenzie Boyd-ClowesKanada
19.Denis KorniłowRosja
20.Kevin BicknerUSA
21.Gregor DeschwandenSzwajcaria
22.Jakub WolnyPolska
23.Gregor SchlierenzauerAustria
24.Timi ZajcSłowenia
25.Taku TakeuchiJaponia
26.Pius PaschkeNiemcy
27.Clemens AignerAustria
28.Daniel HuberAustria
29.Manuel FettnerAustria
30.Ryoyu KobayashiJaponia
31.Michael HayboeckAustria
32.Anze SemenicSłowenia
33.Maciej KotPolska
34.Simon AmmannSzwajcaria
35.Stephan LeyheNiemcy
36.Piotr ŻyłaPolska
37.Karl GeigerNiemcy
38.Stefan HulaPolska
39.Anders FannemelNorwegia
40.Junshiro KobayashiJaponia
41.Markus EisenbichlerNiemcy
42.Dawid KubackiPolska
43.Andreas StjernenNorwegia
44.Johann Andre ForfangNorwegia
45.Andreas WellingerNiemcy
46.Robert JohanssonNorwegia
47.Stefan KraftAustria
48.Daniel Andre TandeNorwegia
49.Richard FreitagNiemcy
50.Kamil StochPolska

Dzisiejsze zmagania może utrudniać wiatr. Podmuchy mogą przekroczyć 2 m/s. Temperatura zbliżona będzie do -1°C. We wczorajszym konkursie drużynowym najlepiej zaprezentowała się reprezentacja Biało-Czerwonych. Indywidualnie, najwyższą notę otrzymał Kamil Stoch. Trzeci wynik przypadł Piotrowi Żyle, a ósmy Kubie Wolnemu.

MiejsceNrImię i NazwiskoKrajOdległość 1Odległość 2Pkt
19-4Kamil StochPolska126.5129.0274.1
210-3Stephan LeyheNiemcy128.5126.0266.5
39-1Piotr ŻyłaPolska126.0130.5263.5
410-1Karl GeigerNiemcy121.0128.0254.8
54-4Evgeniy KlimovRosja124.0125.5253.9
610-4Richard FreitagNiemcy123.5123.5251.7
78-3Daniel HuberAustria123.0124.5250.7
89-2Jakub WolnyPolska128.0125.5246.9
96-1Junshiro KobayashiJaponia126.5118.5244.6
1010-2Markus EisenbichlerNiemcy125.5122.5242.5
119-3Dawid KubackiPolska127.0114.5242.1
128-1Michael HayboeckAustria123.5121.0240.9
138-2Clemens AignerAustria126.0124.0240.4
148-4Stefan KraftAustria120.0122.0240.0
156-4Ryoyu KobayashiJaponia126.5121.5238.7
166-3Daiki ItoJaponia118.5128.0234.2
172-1Viktor PolasekCzechy122.0118.0229.8
187-3Anze LanisekSłowenia113.0119.0226.1
197-1Bor PavlovcicSłowenia118.0115.0222.3
205-3Simon AmmannSzwajcaria114.0122.0216.3
215-1Andreas SchulerSzwajcaria120.5114.5215.7
225-2Gregor DeschwandenSzwajcaria121.0120.5214.0
235-4Kilian PeierSzwajcaria116.5110.0212.0
242-3Lukas HlavaCzechy113.5114.0203.8
254-1Mikhail NazarovRosja111.5114.0203.5
267-2Tomaz NaglićSłowenia112.5119.0199.3
276-2Taku TakeuchiJaponia113.5121.5199.0
282-4Roman KoudelkaCzechy107.0111.5195.6
294-2Denis KornilovRosja122.5112.0195.5
307-4Timi ZajcSłowenia118.5100.5194.8
314-3Dmitriy VassilievRosja105.5119.0193.0
322-2Cestmir KozisekCzechy108.5109.0178.6
3311-4Anders FannemelNorwegia122.5125.2
343-1Antti AaltoFinlandia119.5120.4
3511-1Daniel Andre TandeNorwegia119.0115.1
3611-2Johann Andre ForfangNorwegia120.0109.3
373-3Jarkko MaattaFinlandia111.093.8
383-4Andreas AlamommoFinlandia104.591.3
393-2Eetu NousiainenFinlandia115.588.4
401-4Sergey TkachenkoKazachstan98.574.9
411-3Sabirzhan MuminovKazachstan88.060.9
421-1Nikita DevyatkinKazachstan82.542.4
431-2Nurshat TursunzhanovKazachstan68.08.7
11-3Robert JohanssonNorwegiaDSQ0.0

W piątkowych kwalifikacjach, najlepiej zaprezentował się triumfator LGP 2018 – Jewgienij Klimow. Za jego plecami znaleźli się Dawid Kubacki oraz Stephan Leyhe. W TOP10 zmagania zakończyli m.in. Antti Aalto oraz Vladimir Zografski.

MiejsceNumer startowyImię i nazwiskoKrajOdległośćPKT
123Evgeniy KlimovRosja137.0137.7
262Dawid KubackiPolska128.0136.3
354Stephan LeyheNiemcy133.0135.2
457Karl GeigerNiemcy129.0133.4
548Ryoyu KobayashiJaponia131.0131.4
645Daniel HuberAustria129.5129.5
729Antti AaltoFinlandia127.5127.7
860Junshiro KobayashiJaponia132.0126.0
932Vladimir ZografskiBułgaria127.0125.6
1043Pius PaschkeNiemcy124.0124.3
1149Michael HayboeckAustria123.0123.9
1226David SiegelNiemcy123.5123.5
1310Anze LanisekSłowenia124.0123.4
1464Johann Andre ForfangNorwegia120.0123.2
1556Piotr ŻyłaPolska122.0122.8
1624Daiki ItoJaponia123.0121.6
1769Richard FreitagNiemcy116.5120.5
1846Manuel FettnerAustria123.0119.7
1859Anders FannemelNorwegia123.5119.7
2061Markus EisenbichlerNiemcy121.0119.5
2137Kevin BicknerUSA120.5119.3
2144Clemens AignerAustria126.0119.3
2319Dmitriy VassilievRosja121.0118.1
2442Taku TakeuchiJaponia121.5118.0
2563Andreas StjernenNorwegia119.5117.6
2640Gregor SchlierenzauerAustria120.0117.5
2767Stefan KraftAustria118.5117.0
2839Jakub WolnyPolska119.5116.6
2930Bor PavlovcicSłowenia123.0116.2
3028Kilian PeierSzwajcaria119.5114.3
3041Timi ZajcSłowenia118.0114.3
3268Daniel Andre TandeNorwegia115.0114.2
3358Stefan HulaPolska119.5113.8
3431Tomaz NaglićSłowenia118.0113.5
3511Jarkko MattaaFinlandia120.5113.1
3527Roman KoudelkaCzechy118.5113.1
3553Simon AmmannSzwajcaria117.5113.1
3866Robert JohanssonNorwegia113.5112.1
3951 Maciej KotPolska118.0111.8
4021Andreas SchulerSzwajcaria117.0111.7
4150Anze SemenicSłowenia117.0111.3
4236Denis KornilovRosja118.0111.1
4314Viktor PolasekCzechy117.0110.8
4434Mackenzie Boyd-ClowesKanada116.0110.5
458Lukas HlavaCzechy116.5107.3
4665Andreas WellingerNiemcy112.0106.4
4725Alex InsamWłochy117.5105.8
4820Naoki NakamuraJaponia112.5105.7
4870Kamil StochPolska111.0105.7
5038Gregor DeschwandenSzwajcaria114.0104.5
515Aleksander ZniszczołPolska113.5102.9
526Zak MogelSłowenia113.0102.2
5312Michaił NazarovRosja116.5101.1
5417Tomasz PilchPolska109.599.0
5555Jernej DamjanSłowenia110.598.0
5652Halvor Egner GranerudNorwegia110.597.6
572Andrzej StękałaPolska108.095.9
5816Andreas AlamommoFinlandia110.095.1
594Klemens MurańkaPolska109.094.2
6035Philipp AschenwaldAustria119.093.7
611Przemysław KantykaPolska107.092.6
6218Sebastian ColloredoWłochy106.091.3
6333Cestmir KozisekCzechy107.090.6
6447Noriaki KasaiJaponia108.087.4
6513Sergey TkachenkoKazachstan106.584.6
6622Eetu NousiainenFinlandia101.582.7
673Paweł WąsekPolska98.080.5
6815Sabirzhan MuminovKazachstan97.075.4
7Nikita DevyatkinKazachstanDNS0.0
9Nurshat TursunzhanovKazachstanDNS0.0

Według bukmacherów, o triumf w dzisiejszej rywalizacji powalczą Kamil Stoch, Stephan Leyhe oraz Dawid Kubacki. Wysokie szanse na zajęcie czołowych lokat mają również m.in. Piotr Żyła i Jewgienij Klimow. Jak zaprezentuje się podium pierwszych zawodów w sezonie? Start rywalizacji o 15:00. Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!