PŚ WISŁA 2018. Evgeniy Klimov triumfuje w kwalifikacjach!

PŚ WISŁA 2018

Evgeniy Klimov zajął pierwsze miejsce w kwalifikacjach do niedzielnych zawodów PŚ WISŁA 2018. Za jego plecami znaleźli się Dawid Kubacki i Stephan Leyhe. W konkursie inaugurującym sezon wystąpi 6 Polaków.

Piątkowe kwalifikacje rozpoczęły się o 18:00. Kibiców powitała temperatura w okolicy 0°C. Zawodnicy rozpoczynający sesję eliminacyjną startowali z dziesiątej belki. Najlepsza dziesiątka poprzedniego sezonu oddawała skoki z dziewiątej platformy. Na liście startowej znalazło się 68 zawodników. Spośród nich, najlepiej zaprezentował się – Evgeniy Klimov – który wylądował na 137 metrze. Za jego plecami, ze stratą 1.4 pkt, znalazł się Dawid Kubacki (128 m). Czołową trójkę uzupełnił Stephan Leyhe (133 m).

Podczas piątkowych kwalifikacji wysoką formę potwierdzili Karl Geiger, Ryoyu Kobayashi oraz Daniel Huber, którzy znaleźli się w czołowej szóstce. TOP10 uzupełnili Antti Aalto, Junshiro Kobayashi, Vladimir Zografski oraz Pius Paschke. W rywalizacji zobaczyliśmy dwunastu Biało-Czerwonych:

  • Kamil Stoch – 111 m – 48 lokata
  • Dawid Kubacki – 128 m – 2 lokata
  • Stefan Hula – 119,5 m – 33 lokata
  • Piotr Żyła – 122 m – 15 lokata
  • Maciej Kot – 118 m – 39 lokata
  • Jakub Wolny – 119,5 m – 28 lokata
  • Tomasz Pilch – 109,5 m – 54 lokata
  • Aleksander Zniszczoł – 113,5 m – 51 lokata
  • Paweł Wąsek – 98 m – 67 lokata
  • Andrzej Stękała – 108 m – 57 lokata
  • Klemens Murańka – 109 m – 59 lokata
  • Przemysław Kantyka – 107 m – 61 lokata

Przy lądowaniu upadł Philipp Aschenwald. Austriak zszedł z zeskoku przy pomocy ratowników medycznych. Swoje skoki po przekroczeniu linii bezpieczeństwa podparli Ryoyu i Junshiro Kobayashi, natomiast Simon Ammann upadł. Wszyscy skoczkowie pokazali kibicom, że czują się dobrze i nic się nie stało.

Już jutro czołowi skoczkowie świata powalczą o triumf w konkursie drużynowym. Rywalizację indywidualną zaplanowano na niedzielę. Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!

MiejsceNumer startowyImię i nazwiskoKrajOdległośćPKT
123Evgeniy KlimovRosja137.0137.7
262Dawid KubackiPolska128.0136.3
354Stephan LeyheNiemcy133.0135.2
457Karl GeigerNiemcy129.0133.4
548Ryoyu KobayashiJaponia131.0131.4
645Daniel HuberAustria129.5129.5
729Antti AaltoFinlandia127.5127.7
860Junshiro KobayashiJaponia132.0126.0
932Vladimir ZografskiBułgaria127.0125.6
1043Pius PaschkeNiemcy124.0124.3
1149Michael HayboeckAustria123.0123.9
1226David SiegelNiemcy123.5123.5
1310Anze LanisekSłowenia124.0123.4
1464Johann Andre ForfangNorwegia120.0123.2
1556Piotr ŻyłaPolska122.0122.8
1624Daiki ItoJaponia123.0121.6
1769Richard FreitagNiemcy116.5120.5
1846Manuel FettnerAustria123.0119.7
1859Anders FannemelNorwegia123.5119.7
2061Markus EisenbichlerNiemcy121.0119.5
2137Kevin BicknerUSA120.5119.3
2144Clemens AignerAustria126.0119.3
2319Dmitriy VassilievRosja121.0118.1
2442Taku TakeuchiJaponia121.5118.0
2563Andreas StjernenNorwegia119.5117.6
2640Gregor SchlierenzauerAustria120.0117.5
2767Stefan KraftAustria118.5117.0
2839Jakub WolnyPolska119.5116.6
2930Bor PavlovcicSłowenia123.0116.2
3028Kilian PeierSzwajcaria119.5114.3
3041Timi ZajcSłowenia118.0114.3
3268Daniel Andre TandeNorwegia115.0114.2
3358Stefan HulaPolska119.5113.8
3431Tomaz NaglićSłowenia118.0113.5
3511Jarkko MattaaFinlandia120.5113.1
3527Roman KoudelkaCzechy118.5113.1
3553Simon AmmannSzwajcaria117.5113.1
3866Robert JohanssonNorwegia113.5112.1
3951 Maciej KotPolska118.0111.8
4021Andreas SchulerSzwajcaria117.0111.7
4150Anze SemenicSłowenia117.0111.3
4236Denis KornilovRosja118.0111.1
4314Viktor PolasekCzechy117.0110.8
4434Mackenzie Boyd-ClowesKanada116.0110.5
458Lukas HlavaCzechy116.5107.3
4665Andreas WellingerNiemcy112.0106.4
4725Alex InsamWłochy117.5105.8
4820Naoki NakamuraJaponia112.5105.7
4870Kamil StochPolska111.0105.7
5038Gregor DeschwandenSzwajcaria114.0104.5
515Aleksander ZniszczołPolska113.5102.9
526Zak MogelSłowenia113.0102.2
5312Michaił NazarovRosja116.5101.1
5417Tomasz PilchPolska109.599.0
5555Jernej DamjanSłowenia110.598.0
5652Halvor Egner GranerudNorwegia110.597.6
572Andrzej StękałaPolska108.095.9
5816Andreas AlamommoFinlandia110.095.1
594Klemens MurańkaPolska109.094.2
6035Philipp AschenwaldAustria119.093.7
611Przemysław KantykaPolska107.092.6
6218Sebastian ColloredoWłochy106.091.3
6333Cestmir KozisekCzechy107.090.6
6447Noriaki KasaiJaponia108.087.4
6513Sergey TkachenkoKazachstan106.584.6
6622Eetu NousiainenFinlandia101.582.7
673Paweł WąsekPolska98.080.5
6815Sabirzhan MuminovKazachstan97.075.4
7Nikita DevyatkinKazachstanDNS0.0
9Nurshat TursunzhanovKazachstanDNS0.0