PŚ Wisła 2018. Ostatnie 30 dni do inauguracyjnych zawodów

Puchar Świata 2018/2019

Już za 30 dni inauguracja PŚ Wisła 2018. Od początku października na obiekcie im. Adama Małysza trwa produkcja śniegu. Naśnieżanie powinno zakończyć się z końcem miesiąca.

Jak poinformowało Biuro Prasowe zawodów, w poprzednią środę, obradował Komitet Organizacyjny PŚ Wisła 2018. – Razem z najważniejszymi osobami, pracującymi przy Pucharze Świata, spotkaliśmy się w środę, aby omówić przygotowania do inaugurujących sezon zawodów i skupić się nad tym, co jeszcze zostało do wykonania. Mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze i wszystko idzie zgodnie z planem – poinformował Andrzej Wąsowicz, przewodniczący Komitetu.

Naśnieżanie powinniśmy zakończyć się już 25/26 października. Myślę, że na ten moment mamy już wyprodukowaną dużo więcej śniegu, którego potrzebujemy – informuje Andrzej Wąsowicz. – Cieszymy się, że tym razem pogoda nam sprzyja i nie pada, bo to właśnie deszcz jest dla śniegu najgorszy. Od dłuższego czasu w Wiśle panują wysokie temperatury i jest słonecznie, dlatego przykrywamy wyprodukowany śnieg – podsumował Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PŚ Wisła 2018.

Przed pierwszymi konkursami w sezonie, szansę oddania skoków na obiekcie w Wiśle Malince otrzymają polscy skoczkowie. – Będziemy starać się, aby skocznia była jak najszybciej i jak najlepiej przygotowana, aby nasi zawodnicy mogli sobie potrenować przed inauguracją – powiedział Andrzej Wąsowicz. – Mamy również wiele zapytań z zagranicy. Dla nas im więcej zawodników będzie chciało skakać tym lepiej. Chcemy, aby skoczkowie testowali obiekt, żeby na zawody był on idealnie przygotowany.

źródło: www.wisla-malinka.com
fot.: Anna Nagel || www.skijumper.pl