PŚ WISŁA 2018. Treningi przed kwalifikacjami dla Klimova i Leyhe!

Zakończyły się treningi przed kwalifikacjami do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Pierwszy trening wygrał Rosjanin Evgeniy Klimov, natomiast drugi Niemiec Stephan Leyhe. 

Pierwszy trening rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem w związku z ostatnimi poprawkami na zeskoku skoczni. Zwycięzcą treningu został Evgeniy Klimov po lądowaniu na 132 metrze. Drugi był Ryoyu Kobayashi (125,5 m), a trzeci Stephan Leyhe (127 m). Tuż za podium uplasował się najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki (128 m).

Poniżej oczekiwań wypadli pozostali Polacy. Piotr Żyła był trzynasty (123,5 m), Jakub Wolny piętnasty (121,5 m), Kamil Stoch dwudziesty pierwszy (118,5 m), Klemens Murańka trzydziesty siódmy (117,5 m), Aleksander Zniszczoł czterdziesty trzeci (115 m), Stefan Hula czterdziesty szósty (112 m), Tomasz Pilch czterdziesty ósmy (113 m), a czterdziesty dziewiąty Paweł Wąsek (112,5 m).

W czołowej pięćdziesiątce nie zmieścili się Przemysław Kantyka, Maciej Kot i Andrzej Stękała. Niepokoi forma Gregora Schlierenzauera (59 miejsce), Manuela Fettnera (64 miejsce) i Noriakiego Kasaia, który wyprzedził tylko dwóch skoczków z Kazachstanu, niemających prawa startu w kwalifikacjach do Pucharu Świata.

W drugim treningu zwyciężył Stephan Leyhe (134 m). Na drugim miejscu trening zakończył Anders Fannemel (131,5 m), a trzeci był Evgeniy Klimov (130 m). Czwarte miejsce ponownie wywalczył Dawid Kubacki (127,5 m).

Piotr Żyła i Kamil Stoch zakończyli trening na ósmym i dziewiątym miejscu. Zdecydowanie poniżej oczekiwań w obu skokach wystąpili Tomasz Pilch i Maciej Kot. W drugiej serii treningowej zajęli odpowiednio 63 i 66 miejsce.

Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 18.

W naszych ankietach aż 210 osób jako zwycięzcę kwalifikacji wytypowało Kamila Stocha. Na drugim miejscu w typowaniu pojawiło się nazwisko Roberta Johanssona, a na trzecim Richarda Freitaga. W ankiecie wzięło udział 259 osób.