Puchar Kontynentalny i FIS CUP w okresie olimpijskim. Polacy w czołówce

Jakub Wolny, Oslo 2018

W okresie Igrzysk Olimpijskich, skoczkowie, którzy nie uzyskali możliwości udziału w zawodach o medale, rywalizowali w drugiej i trzeciej lidze skoków narciarskich. Występy te miło wspominają Polacy: Tomasz Pilch oraz Jakub Wolny. Obaj zajmowali w konkursach czołowe lokaty.

Kiedy zawodnicy sięgali po medale na skoczni normalnej, pozostali walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, w amerykańskim Iron Mountain. Weekend 10-11.02 zdominowali Norwedzy. Pierwsze z zawodów padły łupem Mariusa Lindvika, a kolejne Halvora Egner Graneruda. 10.02 z dobrej strony pokazał się Jakub Wolny, który występ zakończył na 2. lokacie. Osiem dni później, w niemieckim Brotterode, potwierdził on wysoką dyspozycję i ponownie zajął 2. pozycję. Szczęśliwie zakończyły się dla niego również konkursy w Klingenthal (24-25.02), które zakończył na 3. i 2. miejscu.

W trzeciej lidze skoków narciarskich, z bardzo dobrej strony pokazał się Tomasz Pilch. Podczas weekendowych (10-11.02) zawodów w Rastbuechl, dwukrotnie zwyciężał na skoczni normalnej. Pozwoliło mu to na zdobycie 200 punktów do klasyfikacji generalnej FIS CUP. Najlepszy z Polaków – Przemysław Kantyka – plasuje się na 5. miejscu. Liderem jest Austriak – Elias Tollinger. Stawce Pucharu Kontynentalnego przewodzi Norweg Marius Lindvik. Najwyżej sklasyfikowanym Biało-Czerwonym jest Tomasz Pilch, który zajmuje 7. pozycję.

10.03 Puchar Kontynentalny zawita do Zakopanego. Finał drugiej ligi skoków narciarskich odbędzie się 18.03 w rosyjskim Czajkowskim.