Puchar Kontynentalny w Wiśle?

Niebawem rusza sprzedaż biletów na Letnie Grand Prix w Wiśle. Skoczkowie na całym świecie już rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu letniego. Tymczasem…

Organizatorzy konkursów w Wiśle nie poprzestają na letnich zmaganiach i prowadzą ustalenia dotyczące cyklu zimowego. Wstępny kalendarz FIS zakłada, że na skoczni im. Adama Małysza po raz kolejny najlepsi skoczkowie zainaugurują sezon.

Jak pamiętamy, zawody w Wiśle w minionym sezonie przez długi czas były zagrożone ze względu na problemy z naśnieżaniem skoczni. Organizatorzy dołożyli jednak wszelkich starań, aby inauguracja Pucharu Świata w Polsce odbyła się bez kłopotów.

Prawdopodobnie duże koszty naśnieżania skoczni zmusiły zespół organizacyjny do podjęcia starań o rozegranie zawodów Pucharu Kontynentalnego w przyszłym sezonie. Jak informuje użytkownik @localSJresults na Twitterze, taki ruch władz FIS spowodowałby przyspieszenie rozpoczęcia cyklu tzw. drugiej ligi skoków.

Czy Wy również uważacie, że jest to ogromna szansa dla skoczków z zaplecza Kadry A? Jesteście gotowi na dwa tygodnie polskiego skakania na początku sezonu zimowego?

fot. PZN/Alicja Kosman