PZN opublikował listy zawodników: 12 skoczków w kadrze narodowej!

podium wisła

W sezonie 2020/2021 kadry A i B zostały połączone w jedną i stworzyły Kadrę Narodową. Do zmian doszło również w sztabach trenerskich. Maciej Maciusiak został asystentem Michala Doleżala. Zbigniew Klimowski objął funkcję szkoleniowca juniorów.

Kadra Narodowa Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
  • Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane 
  • Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra 
  • Maciej Kot – AZS Zakopane 
  • Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
  • Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane
  • Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Tomasz Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Aleksander Zniszczoł – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Andrzej Stękała – AZS Zakopane
  • Kacper Juroszek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Sztab szkoleniowy:

  • Michał Doležal – trener główny
  • Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
  • Maciej Maciusiak – asystent trenera głównego
  • Daniel Kwiatkowski – asystent trenera głównego
  • Andrzej Zapotoczny – trener techniczny
  • Radek Žídek – trener techniczny 
  • Łukasz Gębala – fizjoterapeuta 
  • Kacper Skrobot – serwisant 
  • Maciej Kreczmer – serwisant 
  • Kamil Skrobot – serwisant
Osoby współpracujące:

  • dr Harald Pernitsch – konsultant naukowy
  • Jakub Kozel – fizjoterapeuta 
  • Adam Małysz – Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
  • Paweł Witczak – analityk IT i logistyk 
  • Anna Karczewska – osoba do kontaktu z mediami
 
Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane
  • Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
  • Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Arkadiusz Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jan Habdas – LKS Klimczok Bystra
  • Stanisław Ciszek – AZS Zakopane
Zawodnicy rezerwowi*
  • Kacper Stosel – AZS Zakopane
  • Szymon Zapotoczny – KS Eve-nement Zakopane
  • Stanisław Majerczyk – TS Wisła Zakopane
  • Karol Niemczyk – LKS Klimczok Bystra
  • Jakub Harat – LKS Klimczok Bystra
  • Wiktor Fickowski – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Jarosław Krzak – PKS Olimpijczyk Gilowice
 
* szkolenie w ograniczonym zakresie w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i w miarę posiadanych środków
 
Sztab szkoleniowy:

  • Zbigniew Klimowski – trener koordynator
  • Grzegorz Miętus – asystent trenera koordynatora
  • Krzysztof Biegun – asystent trenera koordynatora
  • Jerzy Kochaj – fizjoterapeuta
 

Osoby współpracujące:

  • Piotr Fijas – trener współpracujący
  • Andrzej Gąsienica – trener współpracujący

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet

Zawodniczki:

  • Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice 
  • Kamila Karpiel – AZS Zakopane 
  • Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 
  • Joanna Szwab – AZS Zakopane 
  • Wiktoria Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk
Zawodniczki rezerwowe*

  • Marcelina Bełtowska – AZS Zakopane
  • Wiktoria Polanowska – AZS Zakopane
  • Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Natalia Słowik – AZS Zakopane
* szkolenie w ograniczonym zakresie, w miarę posiadanych środków
 
Sztab szkoleniowy:

  • Łukasz Kruczek – trener główny
  • Marcin Bachleda – asystent trenera głównego
  • Wojciech Tajner – trener współpracujący 
  • Paulina Węgrzyn-Gębuś – fizjoterapeuta