Raw Air wystartował! Kamil Stoch zwyciężył w prologu

Na Holmenkollbakken w Oslo, kilka minut po 19, rozpoczął się najbardziej wymagający turniej w skokach narciarskich – “Raw Air”. W inauguracyjnym prologu triumfował Kamil Stoch i został pierwszym liderem cyklu. 

Do klasyfikacji turnieju zalicza się 16 skoków, które zawodnicy oddadzą na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz Vikersund. Będą to próby z konkursów indywidualnych, drużynowych oraz kwalifikacji, które na czas “Raw Air” nazywa się prologiem.

Podczas dzisiejszych kwalifikacji na Holmenkollbakken (K120; HS 134) najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który wylądował na 131. metrze. Za jego plecami znaleźli się Robert Johansson oraz Richard Freitag. W niedzielnym konkursie indywidualnym zobaczymy pięciu Polaków. Podopieczni Stefana Horngachera zaprezentowali się następująco:

  • Dawid Kubacki – 5. lokata
  • Piotr Żyła – 44. lokata
  • Stefan Hula – 15. lokata
  • Maciej Kot – 56. lokata
  • Jakub Wolny – 42. lokata

Zobacz pełne wyniki dzisiejszych kwalifikacji

Kamil Stoch, wysoką dyspozycję potwierdził już w trakcie dzisiejszych serii treningowych. W pierwszej, jako jedyny przekroczył 130. metr. Lądowanie na 132. metrze pozwoliło mu odnieść pewne zwycięstwo. Dalsze miejsca zajęli przedstawiciele gospodarzy: Halvor Egner Granerud, Robert Johansson oraz Johann Andre Forfang. Orzeł z Zębu okazał się najlepszy również w drugiej serii treningowej. Kamil został zdecydowanym liderem, po lądowaniu na 130. metrze.

Początek konkursu indywidualnego zaplanowany jest na 14:30 w niedzielę. Już jutro o 17:00, w Oslo, rozpocznie się rywalizacja drużynowa. Po niej przekonamy się, która ekipa najbliżej jest sięgnięcia po Puchar Narodów.