Reprezentacja Polski na zakopiańskim podium

Reprezentacja Polski

Kolejnym przystankiem Pucharu Świata w sezonie 2018/2019 jest Zakopane. W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Reprezentacja Polski stawała na podium „drużynówki” w Zakopanem czterokrotnie.

11 stycznia 2013, 2. miejsce

Pierwszy raz na podium w Zakopanem Polacy stanęli w 2013. Lepsi od biało-czerwonych okazali się tylko Słoweńcy. Podium uzupełnili Austriacy.

Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch

23 stycznia 2016, 3. miejsce

Na kolejne podium polscy kibice czekali 3 lata. Po krótkiej przerwie drużyna w składzie: Andrzej Stękała, Maciej Kot, Stefan Hula, Kamil Stoch stanęła na najniższym stopniu podium. Wygrali Norwegowie, przed Austriakami.

21 stycznia 2017, 2. miejsce

Do konkursu na Wielkiej Krokwi polscy skoczkowie przystąpili jako liderzy Pucharu Narodów. W zawodach triumfowali Niemcy, a na trzecim stopniu podium konkurs zakończyli Słoweńcy.

Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

27 stycznia 2018, 1. miejsce

Historyczne zwycięstwo reprezentacji Polski w Zakopanem. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Norwegowie. Podczas finałowej serii konkursu Kamil Stoch ustanowił nowy rekord Wielkiej Krokwi, skoczył 141,5 m.

Skład drużyny: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Do najbliższego konkursu drużynowego w Zakopanem reprezentacja Polski przystąpi jak lider Pucharu Narodów. Czy tym razem również stanie na podium?

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl